MENU
klinika
Si është gjendja e tyre?

Aksidentimi i autobusit në Kroaci, 6 qytetarë ende në spital

Radhë kilometrike në pikën kufitare të Morinës

Mijëra qytetarë nga Kosova drejt bregdetit shqiptar

Radhë e gjatë kilometrike është krijuar që në orët e para të mëngjesit në pikën...

Marrëveshja e Uashington

Kuvendi i Kosovës hedh poshtë rezolutën

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk e kanë miratuar sot rezolutën për zbatimin e Marrëveshjes...

Raporti i qendrës Wilson

“Shtetet që s’njohin Kosovën, të paktën mos të pengojnë”

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë duhet të riformulohet në dialog mes palëve të barabarta, dhe...

Diplomati amerikan: Secila palë po e përdor për...

“Bisedimet në Bruksel mes Kosovës e Serbisë, një cirk!”

Deputeti gjerman, Peter Beyer, që është raportues për Ballkanin Perëndimor në Bundestag, kishte porosi të...

Takimi Vuçiç-Dodik

A duhet të ndahet Bosnjë-Hercegovina?

Në Beograd u takuan presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe kreu i presidencës së Bosnjë-Hercegovinës...

“Ballkani i Hapur"

SHBA: Kosova t’i qaset me mendje të hapur integrimit rajonal

Shtetet e Bashkuara të Amerikës thonë se mbështesin përpjekjet e Ballkanit Perëndimor për të forcuar...

"Vaksinat janë të sigurta"

Ambasada amerikane thirrje kosovarëve për vaksinim

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë u ka bërë thirrje qytetarëve që...

Rrezikon edhe Shqipëria

Severe Weather paralajmëron tornado në Ballkan

Severe Weather, agjencia ndërkombëtare meteorologjike ka parashikuar ndryshim të fortë të motit në rajon duke...

Kurti: Nuk mund të dështojmë sërish

DW: Reciprocitetin nuk e kemi për hakmarrje

Deklarimet e Albin Kurtit rreth përgatitjeve për ta vendosur reciprocitetin me Serbinë në mënyrë që...

Ekspertët: Nuk ka tjetër rrugëdalje!

Rritja e rasteve pozitive shton thirrjet për mbajtjen e maskave

Rritja e numrit të të infektuarve me koronavirus në Kosovë është paralajmërim për kujdes të...

Nga Kimete Berisha

Kosova përdor vetëm produkte serbe, habiten pse Bregoviçi këndon në Korçë

Një popull pa mbamendje! 1.Menjëherë pas luftës, shqiptarët filluan të blejnë tulla nga Serbia, për...