MENU
klinika
Tre në gjendje më të rëndë

Kosovë, 10 të prekur me COVID-19 po trajtohen në Infektivë

Masat anti COVID 19

Orari i ri i lëvizjes në Kosovë deri më 1 qershor

Nga sot masat për parandalim të përhapjes së pandemisë ne Kosovë do të ndryshojnë. Kjo...

Deklarata për teatrin nxit reagime kontrastuese

“Mos u përziej në punët e Shqipërisë”, komentuesit i ‘kthehen’ Albin Kurtit

Deklarata e ish-kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, ku ai kundërshton hapur vendimin e kryeministrit Edi...

"Ai vetë në mendje dhe në logjikë është i korruptuar"

Mustafa: Kurti po reciton, LDK e bëri kryeministër

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, po i quan recitime deklaratat e kryeministrit...

"Le ta marrin edhe presidentin!"

Kurti: Në zgjedhje le të bëhen të gjithë bashkë kundër meje

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, në një nga emisionet kosovare, ka thënë për...

Faza e dytë

Nga nesër ndryshon orari i qarkullimit për qytetarët

Nga nesër orari i qarkullimit të qytetarëve do të ndryshojë. Sipas vendimit të ri të...

Analistja serbe paralajmëron konflikt të brendshëm

“Serbia po heq vullnetarisht dorë nga Kosova”

Agjencia ruse e lajmeve Regnum, sjell një opinion të analistes serbe, Dragana Trifkoviq, në lidhje...

"Po punon për qytetarët"

Mustafa i përgjigjet Kurtit: LDK s’po bën politikë

Mbledhja e fundit e Qeverisë në detyrë, ku u prezantua puna 100 ditëshe, përplasi ministrat...

S’ka iniciativë për ndryshimin e Statutit

Një nen e lë të uzurpuar garën për Shef të LDK’së

Një ish-udhëheqës i Partisë së Isa Mustafës dhe një deputete e LDK’së kanë mendime krejt...

Po zgjedhjet?

Maqedonia e Veriut vazhdon gjendjen e jashtëzakonshme

Këshilli i Sigurisë Kombëtare i Maqedonisë së Veriut ka vendosur vazhdimin e gjendjes së jashtëzakonshme...

Bizneset që 'fitojnë lirinë'

Nis faza e dytë e lehtësimit të masave në Kosovë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, njoftoi se nga 18 maji, në Kosovë do...

Hapja e kufirit

”Nuk di me kë të bisedoj në Kosovë”, Kurti i përgjigjet Ramës

Kryeministri  në detyrë i Kosovës, Albin Kurti i është përgjigjur kryeministrit shqiptar Edi Rama lidhur me...