MENU
klinika
Çfarë kërkon Vjosa Osmani?

“Kush luan me vullnetin e qytetare, luan me fatin e Kosovës”

Rreth tij njerëz të afërt me narko-bosë e tregtarë armësh

Ekipi misterioz i shefit të diplomacisë serbe

Në listën e bashkëpunëtorëve të ministrit të Punëve të Jashtme të Serbisë dhe njëherit liderit...

Haradinaj u kërkon falje shqiptarve

“Pavarësisht feve e partive jemi vëllezër”

Edi Rama, që erdhi pas samitit të ‘Mini-Shengenit’. Në një intervistë për ‘Epoka e re’...

Nga Salih Mehmeti

“Mini-Schengeni”, sabotimi i përpjekjeve për afrim

Në vitin 1947, “Mini-Schengeni” i kohës ironikisht u pamundësue prej vetë shkijeve e jo prej...

'Shuplakë' Ramës

Akademia e Shkencave dhe e Arteve kundër minishengenit

Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës ka reaguar për nismën e kryeministrit të...

Ushtarakja britanike publikon foto të rralla

Krishtlindjet më 1999 dhe lufta në Kosovë

Ndërhyrja ushtarake e vendeve të tjera ka qenë jetike për rrugën që ka ndjekur Kosova...

Përafrohen LVV-LDK

Marrëveshja mund arrihet para seancës konstituive?!

Sipas mediave kosovare, Lëvizja Vetëvendosja dhe LDK kanë përafruar qëndrimet për arritjen e koalicionit mes...

Rama tregoi kurajë të rrallë

Vuçiç: Europës nuk i pëlqen që po shohim punën tonë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, e ka quajtur tepër kurajoz qëndrimin e kryeministrit Edi Rama...

"Kosova nuk trajtohet si shtet i pavarur nga Serbia"

Haradinaj: S’ka nevojë për ‘Mini Shengen’ me kryeqytet Serbinë

Udhëheqësit politikë kosovarë kundërshtojnë sërish ashpër nismën rajonale “Minishengeni Ballkanik”, ku Kosova nuk trajtohet si...

Sukseset dhe sfidat e qeverisë

“Dorëheqja ime testoi Kosovën”, Haradinaj bën bilancin

Kryeministri ende në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një postimi në ‘Facebook’ i është...

Çfarë thotë policia

Kërcënohet në zyrë kryebashkiaku i njohur dhe asistenti i tij

Kërcënohet kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, dhe asistenti i tij, Nezir Ismaili. Lajmi...

Reagimi i Kurtit për Mini-Shengenin

“Rruga nga Beogradi për në Tiranë kalon nga Prishtina”

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka reaguar në lidhje me nismën për Shengenin Ballkanik, që...