MENU
klinika
Dogana e Kosovës

“Serbia ka importuar produkte në vlerë rreth 12 mln euro”

Rikthehet Agim Veliu

Kush do të jenë ministrat e LDK-së në qeverinë e re?

Pritet që shumë shpejtë Kosova të ketë Qeverinë e Re, të udhëhequr nga një koalicion...

Numri i viktimave, të infektuar e të shëruar deri më sot

Bilanci i koronavirusit në Kosovë

32 raste u konfirmuan mbrëmë si të infektuar me COVID-19 në disa prej rajoneve të...

Zyrtari i VV’së paralajmëron nga oborri i Qeverisë

“Me gjasë këto ditë do të takohemi shpesh këtu”

Ish-kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet në Kuvendin e Kosovës, Valdrin Ahmeti, ka publikuar një...

Darko Obradoviç: Kurti dëshpëroi votuesit e tij”

“Lajçak s’mund t’ia marrë Grenellit dialogun nga dora”

Darko Obradoviç, Sekretar i Përgjithshëm i Institutit për Siguri Kombëtare dhe Ndërkombëtare në Beograd ka...

Thellohen shifrat

Kosovë/ Ndërron jetë një tjetër pacient me COVID-19

Lajmin për Radion Evropa e Lirë e konfirmoi, Arben Vishaj, infektolog në Klinikën Infektive në...

Kurti kundër Grenell

“Po harrove historinë, ajo të godet mbrapsht”

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka dhënë një intervistë për “Foreign Policy”, ku...

Si paraqitet situata në Kosovë?

Për 2 ditë shërohen 6 pacientë me COVID-19

6 persona, të prekur nga COVID-19, janë shëruar gjatë dy ditëve të fundit në Kosovë....

”UÇK ka kryer krime”

Albin Kurti shkarkon këshilltarin pas deklaratave të tij

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkarkuar Shkëlzen Gashin, këshilltarin e tij që deklaroi se...

Dërgon ndihma mjekësore

Edhe Serbia ndihmon Italinë në luftën kundër COVID-19

Serbia ka vendosur sot që të dërgojë furnizime mjekësore dhe mbrojtëse në Itali, në një...

"Synojmë të mbajmë 15 ministri..."

Qeveria e re/ LDK mblidhet për të ndarë ministritë

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së ka votuar sot për kandidaturën e Avdullah Hotit për kryeministër...

Koronavirusi

Policia e Kosovës ndalon 44 persona që nuk respektuan masat

Policia e Kosovës brenda 24-orëve të fundit ka ndaluar 44 persona, të cilët nuk i...