MENU
klinika
Gazeta zvicerane

“Kurti synoi t’i japë fund klientelizmit”

Mustafa: Nuk do shpallim e as do krijojmë armiq

Kushtetuesja i hap rrugë krijimit të qeverisë së re

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa nuk e ka fshehur kënaqësinë e tij...

Frikë nga përhapja e COVID

Kosova teston 37 zyrtarë policie

Dje në Prizren janë paraqitur edhe pesë raste të reja me koronavirus. Kryetari i Prizrenit,...

DW/ "...do të ishte një skandal"

Eurodeputetja: Shkëmbimi i territoreve, e papranueshme!

Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës që dekreti i presidentit Hashim Thaçi për ta...

Kosovë, Hoti njofton përmes Facebook

Si paraqitet gjendja e pacientëve me COVID-19?

10 pacientë të prekur nga COVID019 po trajtohen në Klinikën Infektive të QKUK-së në Kosovë....

Deklarata 'ngacmuese' e Vuçiç

“Pas tejkalimit të situatës me COVID-19, na pret Kosova”

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç ka bërë një deklaratë ‘ngacmuese’ ku duke marrë shkas nga...

Janusz Bugajski

Pse imitimi i Jugosllavisë së Titos prej Serbisë është i destinuar të dështojë

Teksa SHBA dhe BE nxisin rifillimin e bisedimeve midis Serbisë dhe Kosovës, qeveria serbe po...

Flet eksperti: VV do ta ketë vështirë të bindë Amerikën e BE

“SHBA pret marrëveshje, Kosova te quhet mision të përfunduar”

Toby Vogel, ekspert në Këshillin e Politikave të Demokratizimit, thotë se SHBA-ja do marrëveshje midis...

Pas vendimit që i hap rrugë qeverisë së re

BE: Të zbatohet vendimi i Gjykatës Kushtetuese në Kosovë

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë dhe shefat e misioneve të BE-së i ftuan të...

"Populli në revolta qytetare"

Kurti: Vendimi i Kushtetueses për dekretin e Thaçit i paprecedentë

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka reaguar përmes një postimi në facebook në lidhje me...

Protesta dhe përpjekje për qeverinë pa Kurtin

Analiza/ Kosova drejt një stuhie politike

Mocioni i mosbesimit çoi drejt shkarkimit kryeministrin Albin Kurti pas vetëm 100 ditëve në detyrë,...

Vjosa Osmani reagon pas vendimit të Kushtetues

‘Persona që lobuan modifikim e territorit duan të qeverisin sërish’

Dje në mbrëmje Gjykata Kushtetuese e Kosovës i dha të drejtë presidentit Hashim Thaçi për...