MENU
klinika
"Kosova të udhëhiqet nga..."

Europarlamentari Weber ka dy fjalë pas takimit me Mustafën

"Taksa të hiqet"

Kosova merr direktiva të reja: Sa më shpejt të formohet qeveria

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka thënë se pret që Qeveria...

Ndihmat për tërmetin

“Me Metën flas direkt, me Ramën e pamundur…”

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, teksa ka folur per ndihmen qe Kosova i...

Deutsche Welle

“Kosova një sistem energjetik me Shqipërinë, reagon Beogradi”

Sistemi i transmisionit energjetik i Kosovës dhe ai i Shqipërisë nënshkruan marrëveshjen e themelimit të...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Shtetndërtimi i Kosovës me këto PISA-t aktuale është i pamundur!

1. Ishte mjerim i llojit të dëgjosh sot live në RTK3 arsyetimet e ministrit të...

Të prekurit nga tërmeti

Qindra shqiptarë në strehë të Malishevës

Komuna e Malisheves përmes një njoftimi për shtyp ka bërë me dije se vazhdon të...

Kthesa për një kapitull të ri

Befason Vuçiç: Jo drejt Rusisë, por drejt BE-së!

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka thënë sot se Serbia dëshiron të hap kapituj të rinj...

Nga: REL

Haradinaj apel të fortë: Të tregohet kujdes me të ardhurit nga Shqipëria

Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga të gjithë qytetarët, shoqëria civile...

Kosova vazhdon të na qëndrojë pranë

Prizreni, strehë për 2 mijë shqiptarë të prekur nga tërmeti

Kosovarët po vazhdojnë të solidarizohen me vëllezërit e tyre nga Shqipëria, pas përjetimit të rëndë...

"Lajmin do e marrim para Krishtlindjeve"

Haradinaj homazhe te varri i Rugovës: Ende optimist për vizat

Derisa shteti francez vazhdon të deklaroj se Kosova duhet të jap rezultate të prekshme në...

Dita e sotme, vendimtare

Nënshkrimi i marrëveshjes për qeverisje VV-LDK

Sot pritet të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës....

“Të gjithë bashkë mundemi për Shqipërinë”

Grekët po dëshmojnë një frymë të lartë solidariteti me Shqipërinë

Grekët po dëshmojnë një frymë të lartë solidariteti me Shqipërinë. Greqia ishte një nga vendet...