MENU
klinika
"Ky është qëllimi"

Deputeti hungarez konfirmon “non-paper”-in e ri

Palmer për ndryshimin e kufijve

“Nuk mendoj se është në agjendë”

Nuk ka afat të prerë për dialogun, por sa më shumë që zgjat procesi i...

Lajçak rrëzon Trump

“Marrëveshja e Uashingtonit nuk përfaqëson asgjë”

Udhëheqësit e Serbisë dhe Kosovës do të takohen menjëherë për të rifilluar dialogun e ndërmjetësuar...

REL: Kush janë shtetet skeptike?

Po shtohen kriteret e liberalizimin e vizave për Kosovën?

Kosova po largohet edhe më shumë nga procesi i liberalizimit të vizave, pas hezitimit të...

"Marrëveshja të arrihet sa më shpejt"

Palmer: Dialogu Kosovë-Serbi çështje urgjente

Zëvendësndihmësi sekretari i shtetit amerikan, Matthew Palmer ka theksuar se SHBA dhe BE e shikojnë...

Jo çështje kufijsh, ja çfarë kërkohet

Një “non-papers” i ri për Ballkanin ka arritur në Bruksel

Katër vende të Grupit të Vishegradit, Hungaria, Polonia, Republika Çeke dhe Sllovakia, por edhe Austria,...

Ja për çfarë ranë dakord palët

Kosova e Shqipëria bashkë kundër krimit të organizuar

Prokuroritë e Kosovës dhe Shqipërisë thanë të mërkurën se bashkëpunimi rajonal është i domosdoshëm për...

Deklarata e Kryetarit të Kuvendit të Serbisë

Daçiç: Pozicioni i Rusisë është se Kosova është pjesë e…

Rusia mbështet fuqishëm qëndrimin se Kosova është “pjesë e patjetërsueshme e Serbisë”, tha kryetari i...

Lajçak mbyll vizitën në Kosovë

“Takime produktive, dialogu rinis këtë muaj”

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka mbyllur sot vizitën...

Deklarata e kryeministrit slloven

“Turqia dëshiron të ndalojë zgjerimin e BE-së në Ballkan”

Kryeministri slloven, Janez Jansa shprehet se një nga sfidat kryesore me të cilat do të...

Kosovë

Ministrja e Jashtme: Të hetohen vrasjet politike të pasluftës

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, e ka vazhduar diskursin kundër Ushtrisë Çlirimtare të...

Çfarë shkruajnë mediat austriake?

“Non-paper mbahet me dry brenda BE”

Agjencia austriake e lajmeve APA pretendon se sekretariati i Përgjithshëm i Këshillit të Bashkimit Europian...