MENU
klinika
Ruaju, se po shkrihesh, profesor!

Bëtë miliona duke vuajtur për Kosovën e prishur me Europën!

Malisheva pika e nxehtë

Kosova shënon 145 raste me koronavirus

Numri total i të prekurve me koronavirus në Kosovë ka shkuar në 145. Komuna e...

Për çfarë bëhet fjalë?

Sllovakia i ofron Kosovës një projekt kundër COVID-19

Zyra Ndërlidhëse e Republikës Sllovake në Prishtinë i ka ofruar administratës së Kosovës një projekt...

Masat për parandalimin e koronavirusit

Kosovë/ Kufizimi i qarkullimit përfundon më 12 prill

Qeveria e Kosovës ka vazhduar disa prej masave kryesore në përpjekje për të parandaluar shpërndarjen...

Kujt ia drejton këto akuza dhe pse?

Kurti akuzë të rëndë: Dikush do gjakderdhje në Veri

Kryministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se politikanë në Serbi e Kosovë...

Trondit Bugajski

Mbështetja e SHBA-së për ndryshimin e kufijve, dhuratë për Putin

Presidentin Hashim Thaçi, i cili ka diskutuar në mënyrë të fshehtë ndarjen e Kosovës me...

140 të prekur

Covid-19/ Shkon në 23 numri i të shëruarve në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se janë konfirmuar edhe pesë raste të të...

"Kosova, shoqëri që e qeveris veten"

13 vjet nga miratimi i deklaratës për përcaktimin e statusit të Kosovës

Kuvendi i Kosovës më 5 prill të vitit 2007, ka miratuar një deklaratë për përcaktimin...

Sot kthehen në shtëpi

Lajm i mirë nga Kosova, 95 të izoluar rezultojnë negativë

Kanë rezultuar negativë 95 persona të cilët po qëndronin të izoluar në konviktet e studentëve...

Përplasje politike në Prishtinë

Dy komuna në veriun e Kosovës në karantinë

Autoritetet lokale në veriun e Kosovës të banuar me shumicë serbe futën në karantinë komunën...

Qeveria: Policia e Kosovës po merr masat

Komunat veriore/ “Jemi përfshirë në vendosjen e karantinës”

Xhelal Zveçla, ushtrues detyre i Ministrit të Qeverisë së shkarkuar dhe Zëdhënësi Përparim Kreziu kanë...

Si paraqitet gjendja e të shtruarve

Kosovë, 6 pacientë me COVID lënë sot spitalin

Lajme të mira vijnë nga Kosova, ku 6 pacientë do të lenë sot spitalin e...