MENU
klinika
Pas stërvitjes së Ushtrisë së Kosovës

Vjosa Osmani i dërgon mesazh të fuqishëm Serbisë

Shanset e Vlora Çitakut

Pse Gent Cakaj nuk mund jetë kryetar i PDK?

Pas Lidhjes Demokratike të Kosovës, duket se ka ardhur momenti që Partia Demokratike e Kosovës...

“Misioni” që vazhdon ende

Paqeruajtësi mban ende lidhje me Kosovën

Në qershor të vitit 1999, norvegjezi Kenneth Andresen pranoi një thirrje nga ushtria e shtetit...

REL: Hiqet kufizimi i lëvizjes

Kosova blen 1.2 milion doza të Pfizerit

Kosova pret që deri në fund të vitit të pranojë 1.213.290 doza të vaksinës kundër...

Lehtësohen masat anti-Covid në Kosovë

Hiqet ora policore, lejohet lëvizja pa maska në ambient të jashtëm

Qeveria e Republikës së Kosovës sot në mbledhje e radhës ka miratuar propozimin e Ministrisë...

“Defender Europe 21”

Osmani dhe Kurti ndjekin nga afër stërvitjen

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti po qëndrojnë në Aeroportin e Gjakovës,...

“Ditë të vështira për Serbinë”

Kosova vazhdon ta mundojë Vuçiçin

Presidentin serb, Aleksandar Vuçiq vazhdon ta mundojë çështja e Kosovës. Ai këtë e shprehu edhe...

Dialogu Kosovë – Serbi

I dërguari i BE dhe ai i SHBA “zbarkojnë” në Prishtinë

I dërguari special i BE për dialogun Miroslav Lajçak dhe zëvendës-ndihmës sekretari i shtetit amerikan,...

Çfarë roli po luan SHBA?

Pse Greqia mund ta njohë Kosovën?

Gati 13 vite pas shpalljes së pavarësisë, Greqia po sinjalizon se do të thyejë së...

"Mora informacione zyrtare"

Vuçiçi: I lutemi Greqisë të mos e njohë Kosovën!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha sot se ai ka marrë një njoftim zyrtar se...

"Na duhet kohë"

Kurti: Do ta zbatojmë reciprocitetin me Serbinë, por..

 Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në fjalën e tij në seancën e Kuvendit, ka deklaruar...

Çfarë arsyeton Kryeministri në kuvend?

Pse Kurti nuk vendos reciprocitetin?

Kryeministri Albin Kurti në fjalën e tij në seancën e Kuvendit ka thënë se reciprocitetin...