MENU
klinika
Vendimi/ Hyn në fuqi masa e reciprocitetit

Qeveria e Kosovës heq taksën për mallrat serbe

Armend Muja

Kurti ka vendosur një standard të ri të politikanit në Kosovë

Intervista e Albin Kurti – Qëndrimet e tij dhe përformanca si Kryeminister, si në përmbajtje...

"Hyn në fuqi para mesnate"

Kurti: Taksa ndaj Serbisë zëvendësohet me reciprocitet

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti së bashku me ministren në detyrë të Ekonomisë,...

Të dhënat e fundit

Kosovë/ Shkon në 112 numri i të infektuarve me koronavirus

Ka shkuar në 112 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë. Ditën e sotme...

Koronavirusi në Kosovë

40 pacientë të shtruar në QKUK, infektohen edhe 3 infermiere

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka lajmëruar se në Klinikën Infektive në QKUK ndodhen në...

Paketa emergjente fiskale në Kosovë

130 euro për ata që mbesin pa punë

Qeveria në detyrë e Kosovës ka miratuar Paketën Emergjente Fiskale nga e cila pritet të...

Kallëzimi i Ministrisë së Brendshme

Hashim Thaçi rrezikon 5 vite burg

Interpretimi i ligjshmërisë së vendimeve të Qeverisë dhe thirrja që qytetarët të mos i zbatojnë...

Rrëzimi i qeverisë me mocion mosbesimi

Thaçi fton Albin Kurtin për diskutime më 1 prill

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thirrur në takim kryeministrin në detyrë Albin Kurtin, më...

''Flasin për Pranverë kosovare ata që...''

Shkarkimi i Albin Kurtit, reagon Isa Mustafa

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka reaguar pas shkarkimit te Albin Kurtit...

106 të infektuar

Identifikohen 12 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Janë regjistruar 12 raste të reja me virusin Covid-19 në Kosovë. Instituti i Shëndetit Publik...

Bahtiri apel Presidentit

“Shpalli zgjedhjet, ndryshe mund të ketë vëllavrasje”

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri deklaron se në rast se formohet një qeveri e re...

Thaçi pas takimit me ambasadorët

“Do të këshillohem me partitë”

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorët e Kuintit dhe atë të BE-së...