MENU
klinika
COVID-19

Brenda pak javësh vijnë mbi 100 doza të vaksinës në Kosovë

Shifrat

Dyndje qytetarësh/ Ja sa kosovarë vizituan Shqipërinë për 3 ditë

Mediat e Kosovës raportojnë se fundjavën e kaluar pati një dyndje qytetarësh drejt Shqipërisë. 48...

Me Serbinë dhe.../ "Është çështje ditësh!"

Qeveria paralajmëron kthimin e reciprocitetit

Çështje ditësh apo javësh e kurrsesi muajsh, ishte zotuar për kthimin e reciprocitet me Serbinë,...

Çështja e Thaçit, Veselit, Selimit dhe Krasniqit

Çfarë ka kërkuar ZPV në Gjykatën e Hagës?

Zyra për Pjesëmarrjen e Viktimave (ZPV), që funksionon në kuadër të Gjykatës Speciale me seli...

"Kosova s’është Serbi"

Politikani serb shokon mediat e Beogradit

Politikani serb dhe kryetari i partisë socialiste serbe, LSV, Nenad Çanak, ka thënë se Kosova...

Kryetari i LDK-së: Ka braktisur njerëzit e vetë!

“Ne po na vdesin njerëzit, Kurti merret me fushatë në Shqipëri”

Kryetari i LDK-së, Lumir Abxhiku, ka reaguar ashpër për përfshirjen e Albin Kurtit dhe Qeverisë...

Rreth 30 mijë kosovarë ishin në Shqipëri

Kosova paralajmëron rritje të rasteve me Covid-19

Rreth 29 mijë qytetarë të Kosovës, gjatë dy ditëve të fundit, më 10 dhe 11...

Paralajmërimi për reciprocitet/ Gjuriç reagon kundër Qeverisë Kurti

“Po veprojnë në kundërshtim me letrën e Blinken”

Ambasadori serb në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Marko Gjuriç deklaroi se autoritetet në Kosovë...

Philips dhe Serwer: Me shumë gjasa...

A do e njohë Greqia Kosovën?

Ekspertët e politikave ndërkombëtare thonë se nuk presin që pesë shtetet e Bashkimit Evropian, të...

REL: Qeveria, deri më tani, asnjë plan!

Pse Kosova po i ikën liberalizimit të tregut të energjisë?

Shtyrja e procesit të liberalizimit të tregut të energjisë elektrike është duke u bërë që...

Ish-diplomati serb: I vetmi që ësahtë në krye të tij është Washingtoni

“Amerika po e përdor Kurtin për t’i bërë presion Serbisë”

Diplomati i pensionuar serb, Zoran Millivojeviq pas paralajmërimit nga Prishtina se do të mund të...

U ndërtua për shqiptarët që u dëbuan nga Kosova në vitin 1999

Mozaik për shqiptarët e dëbuar nga Kosova

Një grup i vogël qytetarësh u mblodhën të shtunën në Bllacë për të përuruar murin...