MENU
klinika
Nga mbyllja e lokaleve te testi i Covid

Hyjnë në fuqi masat e reja kufizuese në Kosovë

COVID-19

Hoti: Masat e reja do të vlerësohen brenda dy javësh

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se masat e reja të cilat do hyjnë...

Kosovë/ 29 rregullat e reja

Qeveria miraton masat e reja kundër Covid-19

Qeveria e Republikës së Kosovës, ka mbajtur mbledhjen elektronike, në të cilën ka shqyrtuar dhe...

Deklarata e fortë e politikanit serb

“Nuk do e njohim kurrë pavarësinë e Kosovës!”

Kryetari i Partisë Popullore në Serbi, Vuk Jeremiç, ka deklaruar se partia e tij nuk...

Komandant i UÇK-së dhe Hero i Kosovës

Sot shënohet ditëlindja e Zahir Pajazitit

Sot është ditëlindja e komandantit të UÇK-së dhe Heroit të Kosovës, Zahir Pajaziti. Zahir Pajaziti...

Vjedhja e mbi 2 milionë eurove në Kosovë

A ekziston detyrimi për kthimin e parave të vjedhura nga Thesari?

Mbi 2 milionë euro nga Thesari i Shtetit janë transferuar jashtëligjshëm tek një operator ekonomik,...

Ish-presidenti serb komenton dialogun

“Vuçiç do që ta zgjasë përjetësisht dialogun me Kosovën”

Ish-presidenti i Serbisë, Boris Tadiq, kryetar i socialdemokratëve serbë, ka vlerësuar se mospërmbushja e Marrëveshjes...

"Numri i testimeve po rritet"

COVID-19/ Hoti: Institucionet po bëjnë të pamundurën

Mbi 500 raste me Covid-19 kane ngritur ne alarm autoritetet kosovare. Megjithatë, kryeministri Avdullah Hoti...

3 mijë raste aktive

Rreth 20 mijë të prekur me COVID në Kosovë

Mbi 3 mijë raste aktive me koronavirus janë ende në Kosovë, ndërsa në total numri...

Njoftimi i ambasadorit kosovar

Tërmeti në Turqi/ 3 shqiptarë mes viktimave

Konfirmohet një tjetër viktimë me orgjinë kosovare mes atyre që humbën jetën nga tërmeti i...

"Kemi më pak infektime se vendet e rajonit"

Hoti: Situatën me pandeminë e kemi nën kontroll

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, tha se situata me pandeminë vazhdon të mbetet nën kontroll...

Deputetët: Po përgatitemi për 3 objektiva

“Kosova e papërgatitur për valën e dytë të pandemisë”

Disa prej deputetëve të Kuvendit të Kosovës janë shprehur se vendi nuk është i përgatitur...