MENU
klinika
Letra

Trump i nis letër Vuçiçit: Njih Kosovën!

Greva e kontrollorëve ajror

Kosovë, bllokohen 8 orë fluturimet nga Prishtina

Kontrollorët e trafikut ajrorë në Kosovë po vazhdojnë edhe sot grevën. Kjo po ndodhë pavarësisht...

Taksat kosovare

Vuçiç për taksën: Do presim edhe pak, e pastaj të shohim

Do të presim edhe pak kohë dhe e më pas duhet të ulemi dhe të...

Deklarata e Mustafës

“Dialogu për kufijtë, agresion ndaj territorit të Kosovës “

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi deklaroi disa ditë më parë se do të ketë një...

"Të hiqet taksa"

Përplaset Thaçi-Haradinaj/ Presidenti takohet me Kosnett-in

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorin e SHBA-së, Philip S. Kosnett, aty...

Deklarata

Haradinaj befason: Nuk kam frikë nga Serbia, por nga…

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë për emisionin “Tempora” thotë se nuk i...

Nuk ndihem fajtor

Vuçiç me deklaratë të fortë: Jam më i fortë se Milosheviç!

Teksa ishte i ftuar në emisionin e mëngjesit në “Tv Pink”, presidenti serb Aleksandar Vuçiç...

Pse nisni proces anëtarësimi në BE?

Korrigjimi i kufijve, analisti amerikan me tone të forta

Ndryshimi i kufijve mes Kosovës dhe Serbisë ka marrë edhe vëmendjen e analistit amerikan Danierl...

Taksa 100%

Eurodeputeti gjerman thirrje të fortë Kosovës

“Vendimi i Kosovës për vendosjen e taksës 100% është një shkelje e qartë”, kështu është...

Tarifa 100% ndaj Serbisë

Taksa/ SHBA paralajmëroi Kosovën, Haradinaj i përgjigjet

Pas letrës që erdhi nga Amerika për liderët kosovarë, ku kërkohej heqja e taksës, të...

Ndryshimi i diskutimit për marrëveshjen

Haradinaj: Mogherini devijoi, armike e Kosovës!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë televizive e ka konsideruar shefen për politikë...

Reagimi i diplomatëve

SHBA: Kosova injoron këshillat tona, e pabesueshme!

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett u dorëzoi të martën udhëheqësve të Kosovës një letër...