MENU
klinika
U shpall i pafajshëm në seancën e parë

​Sot në Hagë mbahet konferenca për Pjetër Shala

Daçiç del kundër Beçiçit

“Shkak është njohja e pavarësisë së Kosovës”

Kryetari i Kuvendit të Serbisë ka sulmuar kolegun malazez , Aleksa Beçiç, se nuk është...

Udhëton në Paris

Albin Kurti takohet me presidentin francez

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, gjatë kësaj jave do të zhvillojë takimin e parë me...

Për çfarë u diskutua?

Kurti takohet me këshilltaren e Macron

Në kuadër të përgatitjeve për vizitën e ardhshme në Paris, kryeministri i Kosovës Albin Kurti...

Frika nga Covidi dhe spitalet

Rritet numri i pacientëve me tuberkuloz në Kosovë

Situata e vështirë me pandeminë, gjatë më shumë se një viti, ka bërë që edhe...

"Synojmë të fitojmë Prishtinën"

Ish-kryeministri Haradinaj optimist për zgjedhjet lokale

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj u shpreh mjaft optimist në lidhje...

“Mos u përzjeni me punët tona”

Reagon Grenell: Mbështetësi kryesor i Albin Kurtit ofendon…

Ish-i Dërguari Special i presidentit të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, i ka reaguar...

Fluks turistësh në Morinë

Pushuesit nga Kosova “dynden” drejt Shqipërisë

Në pikën e kalimit kufitar të Morinës vijon të ketë fluks të madh udhëtarësh nga...

Ja kush do të vizitojë së shpejti Kosovën

Albin Kurti takon ambasadorin Italian, Orlando

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar një takim me ambasadorin Italian Nicola Orlando. Ky...

Hezitojnë të vizitojnë bregdetin shqiptar për herë të parë, por...

Serbët kërkojnë Shqipërinë për pushime: Rritet interesimi…

Hezitojnë të vizitojnë brendetin shqiptar për herë të parë, por ata që e kanë vizituar...

"I pamohueshëm gjenocidi serb"

Profesori amerikan: Kurti të mos e pranojë Asociacionin

Profesori në Universitetin e Nju Jorkut, Alon Ben Meir, në një intervistë për KosovaPress, thotë...

Samiti i vendeve të Ballkanit

Kurti: Kosova dhe Serbia të zotohen për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka theksuar në samitin e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor,...