MENU
klinika
Një muaj nga heqja e taksës

Kosova importoi nga Serbia 12.4 milionë euro mallra

Një nga hartuesi i Kushtetutës së Kosovës, Arsim Bajrami

“Çfarëdo verdikti kundër vullnetit të popullit do ta fuste Kosovën…”

Profesori i Juridikut, një ndër hartuesit e kushtetutës së Kosovës, Arsim Bajrami, ka komentuar vendimin...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Çfarë gazetarie kemi në Kosovë?

1. Mediet sot janë instrumenti më i fuqishëm për të konstruktuar dhe formësuar realitete të(pa)qena,...

Edhe pse numëron rreth 10 mijë të infektuar

Serbia drejt heqjes së gjendjes së jashtëzakonshme

Gjendja e jashtëzakonshme mund të hiqet nga Serbia më 6 maj teksa vendi numëron 192...

COVID-19

Ishin ndër më të prekurat, hiqet karantina për tre qytete në Kosovë

Qeveria e Kosovës në detyrë ka hequr masën e karantinës për komunat Klinë, Viti dhe...

Hapet tregu për Serbinë

Kosovë/ Mbi 12 milionë euro mallra serbe për një muaj

12.4 milionë euro mallra kanë hyrë në Kosovë nga Serbia që nga data 1 prill,...

Sa të prekur, të shëruar dhe viktima?

Bilanci i COVID-19 në Kosovë

Më 2 maj 2020, janë shëruar edhe tridhjetë e tetë (38) pacientë, bazuar në rekomandimet...

Prishtina del nga karantina

Shpend Ahmeti thirrje: Rreziku nuk ka kaluar!

Nga dje Prishtina ka daë nga karantina. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar se...

Por, çfarë thonë sondazhet?

LDK synon drejtimin e qeverisë së re të Kosovës

Një skenari i kanë dhënë start këtë javë presidenti Hashim Thaçi dhe Lidhja Demokratike (LDK),...

Kjo është alarmante!

“Për herë të parë, një Kryeministër që SHBA-të nuk i besojnë!”

Nëse ndalemi tek një prej deklaratave të kryeministrit në detyrë të Republikës së Kosovës, z....

"Vendi në zgjedhje më 14 qershor..."

Albin Kurti hedh hapin e radhës!

Kryeministri i shkarkuar, Albin Kurti, ka thënë se Partia e Kadri Veselit po mendon sikur...

"Respektojmë vendimin!"

Haradinaj reagon pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e cila pezulloi deri...