MENU
klinika
Reagon Haradinaj

Arrestohet një kosovar në Serbi

Flet ekspertja gjermane

Kosovë/ Çfarë po ndodh me shkëmbimin e territoreve?

Bashkimi Evropian “duhet të jetë i hapur” për një iniciativë të re nga Qeveria e...

Taksa ndaj mallrave serbe

Hahn: Presim përgjigje nga Kosova!

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Johannes Hahn, shpreson që gjatë këtyre ditëve Qeveria e Kosovës të...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Nuk ka paqe pa marrëveshjen Kosovë-Serbi’

Kosovë Analisti gjerman, Bodo Weber, thotë se do të befasohej nëse gjatë vitit 2019 do...

Ministri MPJ-së

‘Mbështetja gjermane për Kosovën është kruciale’

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, tha se mbështetja gjermane për vendin...

Diplomati norvegjez

‘Kosova dhe Serbia duhet të gjejnë zgjidhje’

Ish i dërguari i Sekretarit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Kai Eide, po kërkon...

Flet analisti gjerman

‘Ndarja e Kosovës do të ishte fatale’

Analisti gjerman, Bodo Weber, thotë se do të befasohej nëse gjatë vitit 2019 do të...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Taksa 100% largohet pas njohjes nga Serbia’

Kosovë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova është e gatshme ta largoj...

Njohja nga Serbia

Haradinaj: Ne jemi të interesuar ta heqim taksën sot

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova është e gatshme ta largoj taksën,...

Shkruarja e grafiteve

Serbia i dënon me burg tre shqiptarë

Gjykata e Kundërvajtjes në Beograd dënoi me nga 55 ditë burg tre të rinj shqiptarë,...

Vizita në Bruksel

Çfarë i kërkoi Mogherini delegacionit të Kosovës?

Shefja e diplomacisë së BE-së, Federica Mogherini u takua në Bruksel me delegacionin e Prishtinës...

Kërkesa nga opozita

LDK këmbëngul që Kosova të shkojë në zgjedhje

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) po vazhdon të kërkojë që vendi të shkojë në zgjedhje....