MENU
klinika
Bashkimi i Mitrovicës

Vuçiç: Veprimet e shqiptarëve po çojnë në katastrofë të plotë

Punimet e ministerialit

Përplasen ministrat e Ballkanit, kundër Bosnjes e Serbisë

Ministeriali i ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor ka nisur punimet të cilat nuk kanë...

Debati në takim

Pacolli replikon me ministrin e jashtëm boshnjak për taksën

Ministri i Jashtëm i Bosnjës dhe Hercegovinës e ka akuzuar Kosovën për siç ka thënë...

Formimi i ushtrisë

Veseli takon komandantin e ri të KFOR-it

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim komandantin...

Parlamenti Europian

PE: Serbia nuk hyn në BE pa e njohur genocidin në Srebrenicë

Eurodeputetët në debatin për Raportin e Progresit për Serbinë miratuan ndryshimet e përfaqësuesit slloven Igor...

Takimi në Budva

Ministri i Punëve të Jashtme dhe njëherësh edhe zv/kryeministri i parë i Kosovës, Behgjet Pacolli,...

Komunat serbe në Kosovë

Kryetarët e komunave serbe në veri të Kosovës japin dorëheqjen

Edhe pse kishin paralajmëruar dorëheqjet e tyre, katër kryetarët e komunave veriore, nuk e kishin...

Përmbledhja ditore e rajonit

PE voton për ekstradimit të Gruevskit nga Hungaria

Maqedoni Eurodeputetët kanë miratuar dy amendamentet përmes së cilëve kërkohet nga Hungaria që ta ekstradojë...

Pas dorëheqjeve të kryetarëve

Vuçiç del me një kërkesë për serbët e Kosovës

Aleksandar Vuçiç ka kërkuar në mbledhjen e sotme me përfaqësuesit e serbëve nga Kosova protesta...

Dorëheqja e kryetarëve serb

‘Kryetarët e komunave serbe të ndikojnë te Beogradi’

Këshilltari i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, Avni Arifi u bëri thirrje kryetarëve në dorëheqje...

Përmendet opozita

Mustafa: Thaçi nuk është vetëm për korrigjim të kufijve

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, po vlerëson se institucionet e vendit nuk...

Vendimi i qeverisë

Haradinaj: Taksa ndaj Serbisë hiqet vetëm kur ta njohë Kosovën

Sektori i prodhimit në Kosovë është një nga forcat lëvizëse kryesore të zhvillimit ekonomik në...