MENU
klinika
"Do t'i shërbej vendit tim"

Vjosa Osmani pranon koalicionin qeverisës me Albin Kurtin

'Zbërthehet' Vuçiç

“Kjo më detyron të luftoj për Kosovën”

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, është shprehur se “Urdhri i Shën Savës”, me të cilin u...

Qeveria e re e Kosovës

Eksperti amerikan: Ja çfarë e pret Albin Kurtin

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë...

Axhenda e takimeve

“Liderët do ta kenë vështirë!”/ I dërguari i Trump, sot në Kosovë

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot...

“Me Shqipërinë do bëj marrëveshje jo për..."

Albin Kurti flet për bashkimin Kombëtar

Albin Kurti, kandidati për kryeministër në Kosovë nga Lëvizja Vetëvendosje, e cila u shpall fituese...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Në zgjedhje, s’fitoi veç ish-opozita po e gjithë Kosova

1. Fitoi ish OPOZITA, sepse, dëshmoi besimin dhe lartësimin e ideve dhe preokupimeve të përditësuara...

Nga REL

Mbyllet numërimi i votave, LDK dhe PDK kërkojnë rinumërim

Në kohën kur numërimi i votave të rregullta ka përfunduar, Lidhja Demokratike e Kosovës, Partia...

Çfarë diskutuan?

Albin Kurti takon ambasadorin e SHBA

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, partia e të cilit para dy dite doli fituese e...

Dialogu të vazhdojë!

Zgjedhjet në Kosovë/ Mogherini-Hahn: Të formohet shpejt qeveria!

Komisioneri për Zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, dhe përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica...

"Vetëm kur të..."

Koalicion me Albin Kurtin? Isa Mustafa tregon kushtin

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit doli fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në Kosovë....

Deklarata

Do bashkëpunosh me PDK-në e Kadri Veselit? Përgjigjet Haradinaj

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj, një konferencë për mediat ditën e sotme ka folur për situatën pas...

"Ia kushtoi jetën Shqipërisë Madhe"

Ministri serb akuza Kurtit: Ja plani i tij për serbët në Kosovë

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin ka kritikuar liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Ministri...