MENU
klinika
Sulmon Kosovën

Vuçiç nuk premton dialog, edhe nëse hiqet taksa!

Reagimi

Pacolli: Vuçiç të kthehet në tryezën e dialogut me Kosovën

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli e ka ftuar presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç që mos...

"Kemi gati ushtrinë"

Miratimi i platformës për Dialogun acaron Beogradin

Miratimi i Platformës për Dialogun në Kuvendin e Kosovës ka shkaktuar reagime të ashpra në...

Paralajmërimi

Vuçiç kërcënon: Mos bëni filma, jemi shumë të fuqishëm

Gjatë tubimit të sotëm “E ardhmja e Serbisë”, presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se Serbia...

Dialogu me serbinë

Për çfarë i siguron Veseli qytetarët e Kosovës?

Menjëherë pas takimit në nësekretarin e SHBA-së David Hale, kryeparlamentari i Kosovës Kadri Veseli bëri...

Dialogu Kosovë-Serbi

Sekretari amerikan: Çmimin e dështimit e paguan…

Gjatë ditës së sotme përfaqësuesit shtetërorë të Kosovës kanë zhvilluar një takim për dy orë...

Artikulli i BBC

A është Prishtina, kryeqyteti më i shëmtuar i Europës?

Prishtina është kryeqyteti më i ri i Europës, por për shumë është edhe më i...

Deklarata

Limaj: Vuçiç si Millosheviç, po përgatitet të destabilizojë…

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj shprehet se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuciç është si Millosheviçi,...

Deklarata

Vuçiç: Platforma e Prishtinës, ‘fund i dialogut’

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se Serbia nuk do të pajtohet me ultimatumin që...

Takimi në Beograd

Zyrtari amerikan apel Kosovës dhe Serbisë: Rihapni bisedimet

Zëvendës sekretari amerikan i Shtetit, David Hale, u bëri apel Kosovës dhe Serbisë të rihapin...

"Po luftojmë për tokë"

Vuçiç: Pse Serbia e humbi Kosovën dhe kur kris lufta

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, gjatë një interviste në një televizion serb, sqaron dhe njëherë...

Ngërçi

SHBA: Pa taksa, ka dialog Kosovë-Serbi

Duke e cilësuar krejtësisht të mundur arritjen e një marrëveshjeje të qëndrueshme dhe gjithëpërfshirëse mes...