MENU
klinika
"Po punon për qytetarët"

Mustafa i përgjigjet Kurtit: LDK s’po bën politikë

S’ka iniciativë për ndryshimin e Statutit

Një nen e lë të uzurpuar garën për Shef të LDK’së

Një ish-udhëheqës i Partisë së Isa Mustafës dhe një deputete e LDK’së kanë mendime krejt...

Po zgjedhjet?

Maqedonia e Veriut vazhdon gjendjen e jashtëzakonshme

Këshilli i Sigurisë Kombëtare i Maqedonisë së Veriut ka vendosur vazhdimin e gjendjes së jashtëzakonshme...

Bizneset që 'fitojnë lirinë'

Nis faza e dytë e lehtësimit të masave në Kosovë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, njoftoi se nga 18 maji, në Kosovë do...

Hapja e kufirit

”Nuk di me kë të bisedoj në Kosovë”, Kurti i përgjigjet Ramës

Kryeministri  në detyrë i Kosovës, Albin Kurti i është përgjigjur kryeministrit shqiptar Edi Rama lidhur me...

"Askush nuk ka të drejtë të pretendojë se..."

Thaçi: Të mos bëhet presion ndaj Gjykatës Kushtetuese

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se është qenësore për demokracinë në Kosovë, që...

Presidenti kritikon Qeverinë

“Lirimi nga karantina të mos bëhet mbi baza politike”

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në një konferencë për media ka folur rreth...

Nuk po i del në ndihmë gjatë pandemisë

Qeveria akuzon Kuvendin e Kosovës

Kosova është duke kaluar nga një krizë politike në tjetrën dhe kjo ka ngufatur ekonominë...

Rregullat e reja të MSH

Kosova heq karantinën 14 ditore për të ardhurit nga jashtë

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka marrë një vendim të ri për të gjithë personat...

Thaçi: Takimi im me Vuçiç ishte transparent

“Kryeministri, marrëveshje sekrete me Listën Serbe”

Presidenti i Kosovës, Hashim Tha i, duke folur për përfshirjen e Listës Serbe ka thënë...

Paralajmëron ish-eksperti i OBSH’së

“Nëse dalim në protesta do të kemi mijëra raste me COVID-19”

Të mërkurën janë bërë dy muaj prej kur në Kosovë janë lajmëruar rastet e para...

“Raportet janë më të mira se kurrë"

Deklarata e Konjufcës që mohon se i ka prishur raportet me Kurtin

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca ka mohuar se i ka prishur...