MENU
klinika
Pak para takimit me Thaçin

Kurti thirrje LDK-së: Më sillni emrat për qeverinë, ja ministrat!

"Nuk është kërkuar nga institucionet e Kosovës"

“Sot s’do të ketë kurrfarë pelegrinazhi në Gjakovë!”

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, qytetarë e familjarë të personave të vrarë...

Përkrahje politike dhe ekonomike

Serbët në Kosovë/ Gjuriç: Në 2020 do të angazhohemi më tepër!

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se falë...

Kolona të gjata për të dalë nga Kosova

Mërgimtarët po keqtrajtohen nga serbët!

Me orë të tëra mërgimtarët është dashur të presin për të hyrë në Kosovë e...

Thirrje për kosovarët

“Mos kaloni kah Serbia!”

Për t’u shmangur torturimeve kosovarëve po u bëhet thirrje të mos kalojnë kah shteti serb....

Gjuriç në veri të Mitrovicës

Vijnë pelegrinët serbë, Gjakova në protestë

I ashtuquajturi drejtori i Zyrës serbe për Kosovën, Marko Gjuriç në prag të Krishtlindjes ortodokse...

Formimi i qeverisë dhe zgjedhja e kryeministrit

Pas ftesave të refuzuara, Thaçi pret sot në takim Kurtin

Pas ftesave të refuzuara, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të presë sot në një...

Vizita në kishën ortodokse

Gjakova, protestë kundër ardhjes së pelegrinëve serbë

Qytetarët e Gjakovës nesër serish do të protestojnë kundër ardhjes së pelegrinëve serbë për të...

Ftesa

Nesër takohen Thaçi e Kurti

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të takohen...

"Ktheva ligjshmërinë dhe forcova ekonominë"

Haradinaj: Dy vjet qeverisje e sfiduar – ndalova ndarjen

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, qeverisjen dyvjeçare të tij po e quan sfiduese dhe me...

‘Rënkonte pas goditjeve’, rrëfimi i ish-të burgosurit politik

Si e rrahu gati për vdekje policia serbe Albin Kurtin

Ish-i burgosuri politik, Enver Dugolli ka bërë publike një ngjarje që ka ndodhur vite më...

Efekti minishengenit

Mallrat serbe vërshojnë Shqipërinë

Ka mjaftuar vetëm klima pozitive e bashkëpunimit Serbi – Shqipëri që artikujt serbë të qumështit,...