MENU
klinika
Arsyeja

Kurti: Nuk do ta merrja i pari vaksinën, nëse…

dhe ata që munguan në seancën konstituive

Kosovë/ Betohen deputetët e rinj të Kuvendit

Ka nisur seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, ku në fillim të kësaj seance është...

Vetëvendosje nis mbledhjen e nënshkrimeve

Kurti: Nëse nuk e zgjedhim Presidentin, shkojmë në zgjedhje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se ekzekutivi do të sjellë në kuvend planin e...

Ballkani Perëndimor në numra

Sa vaksina janë siguruar dhe sa njerëz janë vaksinuar?

Përderisa bota është nën ndikimin e valës së re të pandemisë së koronavirusit të ri...

Raporti mes dy vendeve

Vuçiç: Nuk vendoset stabiliteti në Ballkan duke poshtëruar Serbinë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka folur sot për lidhur me raportin që Serbia ka...

"Nuk pranojmë të bëjmë pazare politike"

Vetëvendosje paralajmëron: Nëse Osmani nuk zgjidhet Presidente…

Vetëvendosje paralajmëron se mund të ketë së shpejti zgjedhje në Kosovë në rast se Vjosa...

Nuk përjashtohen masat e reja anti-COVID

Kosnett takon ministrin Vitia, diskutojnë mbi pandeminë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka takuar sot Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

Matematika për presidentin

Pikëpyetjet brenda LDK që mund ta çojnë vendin në zgjedhje

Lidhja Demokratike ani pse ka marrë një vendim në organin kryesor të partisë, mund të...

"Shpresoj që ta vazhdoni dialogun me Serbinë"

Macron letër Kurtit: Do t’ju mirëprisja në Paris

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron i ka shkruar një letër urimi kryeministrit të Kosovës, Albin...

Pesë vjetori i marrëveshjes

Eurodeputeti austriak: Heqja e vizave duhet të ndodhë tani

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl, ka shkruar për pesë vjetorin e marrëveshjes së Stabilizim Asociimit me...

“Studentët shqiptarë me mjeshtri..."

Përse mediat serbe shkruajnë për 15 doktorantë nga Kosova?

Disa shqiptarë nga Kosova kanë fituar disertacionet e doktoratës në Universitetin e Kragujevcit, pa qenë...

“Figurë përçarëse dhe njëpartiake”

PDK: Nëse Osmani zgjidhet presidente, pushteti përqendrohet në duart e Kurtit

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, shprehu sërish qëndrimin...