MENU
klinika
Deklarata e kryeministrit Hoti

Dialogu Kosovë-Serbi rifillon më 27 qershor në Uashington

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Nuk “fituan” shqiptarët e Luginës, po mund të “humbin” serbët e Kosovës!

1. Komoditeti i fitores absolute populiste e Aleksandër Vuçiqit, përkundër bojkotit të opozitës, në fakt...

Ndërron jetë 70-vjeçari

Shkon në 37 numri i të vdekurve me koronavirus në Kosovë

Ka shkuar në 37 numri i të vdekurve me koronavirus në Kosovë. Lajmi bëhet i...

Analiza/ Zgjedhjet në Serbi

Serbët votuan për stabilitetin. Si duhet lexuar fitorja e Vuçiç?

Duke i dhënë 63 përqind të votave partisë së Presidentit, duket se serbët kanë votuar...

Zgjedhjet në Serbi

Thaçi: Bashkimi i shqiptarëve në Preshevë dha rezultat

Presidenti Hashim Thaçi deklaroi se bashkimi i shqiptarëve në Preshevë e dha rezultatin e tij....

"Kemi marrë një paralajmërim nga njerëzit që…"

Vuçiç shpalli fitoren e zgjedhjeve, fjalët e para që tha

Në Serbi, sipas rezultateve paraprake, Partia Përparimtare e udhëhequr nga presidenti Aleksandër Vuçiç, shënoi fitore...

Analisti bën parashikimin: Fiton çdo zgjedhje

“Me këtë fuqi politike të Vuçiçit, do ta kemi të vështirë dialogun”

Partia e presidentit, Aleksandar Vuçiç, SNS ka fituar 63.4 për qind të votave në zgjedhjeve...

Shqiptarët bëhen me 4 deputetë në parlamentin serb

Exit Pollet: Partia e Vuçiç ka marrë 180 mandate

Alternativa Demokratike Shqiptare ka fituar 4 ulëse në zgjedhjet parlamentare të Serbisë, bëhet e ditur...

Ç’po ndodh në Kuvendin e Kosovës?

Grupi parlamentar i VV i mangët, mungojnë figurat kryesore

Rrëzimi i Qeverisë Kurti dhe formimi i ekzekutivit të ri i ka lënë pa poste...

Biden apo Trump? Eksperti amerikan për Ballkanin

Kush e mbështet më shumë sovranitetin e Kosovës?

Nga takimi 27 qershorit i krerëve të Kosovës dhe Serbisë në Uashington, pritet shumë, ku...

The New York Times/ Takimi i 27 qershorit

“Presioni amerikan, më shumë mbi Kosovën, se mbi Serbinë”

“Shumica e presionit amerikan është vënë mbi Kosovën dhe jo mbi Serbinë.” Kështu shkruan gazeta...

"Do të përballemi në zgjedhje"

E shkarkuan/ Vjosa Osmani paralajmëron zyrtarët e LDK-së

Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur ta shkarkojë Vjosa Osmanin nga postet e saj në...