MENU
klinika
Njoftimi

Media në zi/ Ndahet nga jeta parakohe gazetari i njohur

Bllokadë në Morinë/ Urdhri

Kosova mbyll kufirin për autobusët e Shqipërisë

Disa autobusë të Shqipërisë nuk janë lejuar të kalojnë sot në pikën kufitare të Morinës...

"Është unike..."

Thaçi: Spanja s’është Serbi e as Kosova-Katalonjë!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dhënë një intervistë për gazetën më madhe katalunase “La...

Deklarata

Kosovë-Serbi/ Thaçi: Të rinisin bisedimet pa kushte!

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi thekson se bisedimet me Serbinë duhet të zhvillohen pa kushte...

"Askush nuk u dënua"

Vrasja e 3 vëllezërve në Serbi, thirrja e ambasadorit të SHBA

Ambasadori amerikan në Serbi, Kyle Scott ka përkujtuar sot gjetjen e 75 trupave të shqiptarëve...

Intervista

Palmer: Kosova vendos vet se a do të ketë ndryshim të kufirit!

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e mbështesin dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, të lehtësuar nga...

Kompromis me Kosovën?

Vuçiç: Do flas me bashkëpunëtorët e Trump

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha se gjatë dhjetë ditëve të ardhshme do ta ftojë...

FOTO/ Vitet 1920/30,

Kolonizimi i Kosovës nga serbë, rusë e malazezë

Gazeta serbe “Illustrovani List” ka publikuar për herë të parë foto-dokumenta të kolonizimit të Kosovës...

Kazerma "Adem Jashari"

FSK parakalon në 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

Në kazermën “Adem Jashari” sot do të parakalojnë njësitë e forcës së Sigurisë së Kosovës....

Momenti historik

Bombardimi i Sebisë/ Kur Bill Clinton dha urdhërin!

Si dje, 20 vite më parë, SHBA së bashku me aleatët e NATO-s do të...

Fjalimi i plotë

Marrëveshje me Serbinë? Thaçi: S’mund të harrojmë…

Gjatë fjalës së tij në ceremoninë e 20-vjetorit të çlirimit, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi...

Deklarata

“U ul në gjunjë e më falenderoi”, Clinton mesazh të fortë politikës

Gjatë ceremonisë yrtare të shënimit të 20-vjetorit të lirisë së Kosovës, ish-presidenti amerikan Bill Clinton...