MENU
klinika
Kosovë

Përplasja në Kuvend paralajmëron një legjislaturë të tensionuar

Pse u mor vendimi?

Shtatë vjet nga vetë-rrëzimi i Qeverisë dhe Kuvendit të Kosovës

Sot mbushen shtatë vjet nga vetë-rrëzimi i qeverisjes PDK-AKR, si dhe vetë-shpërndarja e Kuvendit të...

“Non papers”

Politikani gjerman i prerë: Kufijtë në rajon janë të paprekshëm

Në intervistë me DW, politikani i partisë Të Gjelbrit, Manuel Sarrazin thekson rëndësinë e një...

Debate për lirimin me kusht të ish-krerëve të UÇK-së

Ekspertët flasin për ‘DW’: S’ka logjikë të mbahen në paraburgim 5 vite

Ditët e fundit disa zyrtarë të partive politike opozitare akuzuan institucionet e Kosovës se nuk...

“BE të mbajë premtimin për integrimin e Shqipërisë dhe liberalizimin e vizave...”

McAllister flet edhe për dialogun Prishtinë-Beograd: Albin Kurtit…

Eurodeputeti i Parlamentit Europian, David McAllister, kritikoi Bashkimin Evropian në Konferencën Vjetore “State of the...

Debati i nxehtë për ndryshimet e kufijve

Mesazhi i fortë i Presidentit të Sllovenisë: E dimë që nuk zhvillohen pa flijime…

Presidenti i Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor ka dhënë disa mesazhe të forta sot nga...

Tensione e përplasje

Debate të ashpra në Kuvendin e Kosovës, ndërpritet seanca

Debate të ashpra janë duke ndodhur gjatë seancës së sotme plenare në Kosovë. Siç raportohet,...

Flet për akuzat për gjenocid

Vuçiq: Ata s’janë të interesuar për dialog nëse…

Koha nuk është aleati i Serbisë për zgjidhjen e problemeve me Kosovën, tha mbrëmë presidenti...

COVID-19

Serbia jep shpërblim për ata që vaksinohen

Si vendi i parë në botë Serbia do të aplikojë një shpërblim për ata që...

"Biseduam edhe për liberalizimin e vizave..."

Kroacia i ofron Kosovës 10 mijë doza vaksina

Kroacia mbështet dialogun Kosovë-Serbi nën administrimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, me një zgjidhje...

22 vjet nga vrasja e Fehmi Aganit

Kurti dhe Osmani homazhe tek varri i heroit të Kosovës

Sot janë bërë 22 vjet nga vrasja e nënkryetarit të LDK-së dhe deputetit të Kuvendit...

Çfarë thotë Haliti?

Pse Hashim Thaçi nuk e paditi Serbinë për gjenocid?

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti deklaroi se ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi...