MENU
klinika
Zbardhet vendimi i kryesisë

LDK pranon Vjosa Osmanin për presidente

Akuza për zbulimin e dëshmitarëve

Sot mbahet seanca e radhës ndaj Gucatit dhe Haradinajt

Konferenca e tretë për ecurinë e çështjes kundër Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt mbahet sot...

Të parët janë personeli shëndetësor!

Sot nis vaksinimi në Kosovë

Sot në Kosovë do të filloj vaksinimi antiCOVID. Pas nisjes së shpërndarjes së dozave të...

“Nëse e njoh Kosovën fitoj çmimin Nobel”

Vuçiç flet për Millosheviçin: Nuk ka qenë as budalla dhe as…

“Nëse e njoh pavarësinë e Kosovës do të fitoja çmimin Nobel”. Kështu është shprehur Presidenti...

"Rezoluta e PE është përtej të vërtetës"

Bërnabiç nervozohet: Për ne Kosova s’është e pavarur!

Duke komentuar rezolutën e Parlamentit Evropian për Serbinë që u miratua javën e kaluar, kryeministrja...

Priten nga Kurti dhe Ministri i Shëndetësisë

Mbërrijnë në Kosovë vaksinat e para anti-Covid

Bëhet fjalë për 24 mijë doza të vaksinës së “AstraZeneca”, të ardhura përmes programit COVAX....

Anton Quni: Nuk kemi ende një përgjigje, por...

“LDK duhet ta votojë Vjosa Osmanin për presidente”

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gazmend Muhaxheri, ka folur rreth çështjes së zgjedhjes së...

"Por Kurti ka të drejtë!"

Schieder: Ideja e dialogut është të flitet për gjithçka

Shefi i delegacionit të Partisë Socialdemokrate të Austrisë në Parlamentin Evropian, Andreas Schieder, deklaroi se...

Si do të ndahen dozat e para?

Vaksinimi pritet të fillojë këtë javë

Kryetarët e komunave kanë biseduar sot me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, rreth shpërndarjes së...

Ambasadori i Spanjës në Serbi: Do pranojmë çfarë pranon Serbia!

“Nuk e njohim Kosovën vetëm se dikush na e kërkon”

“Qëndrimi i Spanjës ndaj territorit të Kosovës është akoma i njëjtë, nuk ka ndryshuar, Spanja...

"Mungesa e personalitetit të unitetit..."

Pse PDK nuk e përkrah Vjosa Osmanin për presidente?

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ferat Shala, ka deklaruar që kjo parti nuk është...

Sot mblidhet kryesia

Zhvillime në LDK para qëndrimit final për çështjen e presidentit

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ferat Shala, ka deklaruar që kjo parti nuk është...