MENU
klinika
Takimi me ambasadorin amerikan

Haradinaj: Marrëdhëniet SHBA-Kosovë të pacënueshme

Dëmet ekonomike dhe financiare

Taksa ndaj Serbisë shkaktoi humbje 100 milion euro

Vënia e taksës prej 100 për qind nga Qeveria e Kosovës për prodhimet me origjinë...

Marrëveshja Kosovë-Serbi

“Putin-Trump paralajmërojnë luftë!”, propaganda e Vuçiç

Që Shtetet e Bashkuara e kanë marrë seriozisht realizimin e qëllimit të tyre për arritjen...

Korrigjimi i kufijve

Haradinaj: Armik i Kosovës, kush flet për ndryshim kufijsh

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka dhënë mesazhe të ashpra kundër ndryshimit të kufijve, gjatë...

Paralajmërohen masa të tjera

Gjenerali i SHBA anulon vizitën në Kosovë, arsyeja e fortë

Duket se pakënaqësia që taksa ndaj Serbisë ka shkaktuar tek SHBA është e madhe. Ditën...

Detajet

FSK konkurs për ushtarë, kriteret që kërkohen

Gjatë ditës së sotme Ministria e Mbrojtjes në Kosovë, shpall konkursin publik për rekrutimin e...

Shpërthimi i basketbollistit serb

“Mjaft më me atë Kosovë, s’është e jona prej dekadash”

Nikolla Kaliniq, basketbollist i «Fenerbahçe Basketbol» dhe i kombëtares së Serbisë si dhe lexues i...

Mos-heqja e taksës

Nis refuzimi amerikan/ Gjenerali anulon vizitën në Kosovë

Gjenerali major Timothy Orr, i cili ishte i ftuar të merrte pjesë në 11-vjetorin e...

Deklarata

Vuçiç: Pas protestave në Beograd ‘fshihet’ një kosovar

Në Serbi po bëhen disa muaj që po organizohen protesta kundër Presidentit Aleksander Vuçiç. Vetë...

Flet ministri serb

Daçiç deklaratë të fortë: Dialog Kosovë-Serbi me një kusht

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, deklaroi se Serbia nuk do ta vazhdojë dialogun...

Opinion

Kosova më mirë t’i kthejë serbët, se sa t’i jap (25%) territor Serbisë

Nga Fadil Maloku 1. Opsioni i kthimit të serbëve në (qytetar lojal) favor të ruajtjes...

Shkrimi i gazetës serbe

‘5 skenarët për zgjidhjen e çështjes së Kosovës’

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë temë kryesore çështjen e Kosovës. Gazeta “Blic” ka prezantuar pesë...