MENU
klinika
Çka ishte “faktori K”?

Viktor Çami: Kosova dhe qëndrimi i shtetit shqiptar me 1981

Deutsche Welle

E vërteta e shtrimit urgjent në spital të Vuçiç

“Presidenti serb, Vuçiç është dërguar në spital për shkak të problemeve me zemrën.” DW tha...

Synimi i tij

Vuçiç në spital/ Jovanoviç: Ja pse e dua “të gjallë”!

Presidenti i Partisë Liberale Demokratike në Serbi, Cedomir Jovanoviç i dërgoi një mesazh Aleksandar Vuçiç,...

Intervista me James Hooper

Marrëveshja Kosovë-Serbi ekziston, çështja është zbatimi

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ish-zyrtari i Departamentit të Shtetit dhe analisti James...

Çfarë pritet?

“Presidenti 2021”, pika e nxehtë e negociatave LVV – LDK

Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës,...

Çfarë do të thotë fitorja e tij?

A do të jetë Albin Kurti, Tsiprasi i ri i Ballkanit?

Prej kur Vetëvendosja doli e para në zgjedhjet parlamentare të Kosovës, ata që i ndjekin...

Për herë të parë në Kosovë

Gazetarët do të kenë përfaqësim dhe mbrojtje ligjore falas

Për herë të parë që nga themelimi, Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës dhe Oda e...

Problemet me zemrën...

Aleksandër Vuçiç shtrohet me urgjencë në spital

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, është shtruar në spital pasi ka përjetuar probleme me zemrën. Lajmi...

Nga: REL

Haga heton Zyrën e Qeverisë së Kosovës, qeveria konteston…

Zyra e Prokurorit të Specializuar të Kosovës me seli në Hagë, është duke bërë hetime...

Kosovë/ "Poshtërsi e madhe që…"

Liberalizimi i vizave, ish-ambasadori kritikon BE

Ish-ambasadori i Kosovës, Lulzim Peci ka kritikuar Bashkimin Evropian që po ndërlidh liberalizimin e vizave...

Dialogu me Serbinë dhe...

Kurti takohet me Hahn në Bruksel, zbulohet për çfarë u diskutua

Kreu i LVV-së, njëherazi kandidat për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti, gjatë qëndrimit në Bruksel...

"Duhet të përfshihet gjithë rajoni"

Shengeni Ballkanik/ SHBA: Duhet të përfshihet dhe Kosova

Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi ka përshëndetur nismën...