MENU
klinika
Kalimi në Merdare

Kosovë/ Vazhdojnë pritjet e gjata në kufi

Deklarohet Limaj

‘Kosova nuk do të jetë siç ishte deri tash’

Kosova do të respektohet si të gjitha shtetet e tjera dhe do të jap mesazhin...

Detajet

Vizat/ Deputeti i Kosovës dorëzon pasaportën diplomatike

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri ka mbajtur premtimin e dhënë ditë më parë,...

Deklarata

Dialogu Kosovë-Serbi/ Bërnabiç: Janë bërë 50 hapa pas

Në një intervistë për “Tv Pink”, kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç i ka mëshuar faktit...

Emri

Arrestohet shqiptari, bashkëpunëtor i serbit

Një shqiptar nga Kosova është arrestuar nga policia italiane në provincën e Ferrarës, pasi konsiderohet...

Deklarata e fortë e ministrit

Vulin: S’ka Shqipëri të madhe pa luftë me Serbinë

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, ka deklaruar sot se disa herë ka kërkuar nga...

Përmbledhja ditore e rajonit

Serbia ankohet për bashkëpunimin Kosovë-Shqipëri

Serbi Vendimi për një pikë të përbashkët kufitare në mes të Kosovës dhe Shqipërisë ka...

Serbët për kufirin me Shqipërinë

‘Heqja e kufirit sjell aneksimin e Kosovës’

Vendimi për një pikë të përbashkët kufitare në mes të Kosovës dhe Shqipërisë ka ngjallur...

Pritjet në Merdare

Kosovë/ Kolona të gjata në pikën kufitare me Serbinë

Qytetarët e Kosovës po vazhdojnë të përballen me pritje të gjata në pikën kufitare në...

Arritja e një marrëveshjeje

Vuçiç: Kompromis me Kosovën ose Serbia do të ketë humbje

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se nuk ka zgjidhje tjetër për Kosovën, përveçse...

Përmbledhja ditore e rajonit

Vazhdojnë ndalesat nga Serbia për kosovarët

Serbi Të mërkurën në pikën kufitare të Merdarës, autoritetet serbe kanë arrestuar zëvendësministrin e Kulturës...

Pyetet nga BIA serbe

Serbi/ Ndalohet një zëvendësministër kosovar

Të mërkurën në pikën kufitare të Merdarës, autoritetet serbe kanë arrestuar zëvendësministrin e Kulturës Rinisë...