MENU
klinika
Mbështetja amerikane

SHBA-ja mbështet marrëveshjen Kosovë-Serbi

Deklarata

Liderët shqiptarë bëjnë shqiponjën/ Vuçiç: Si pula

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, komentoi mbledhjen e dy qeverive, atë të Shqipërisë dhe Kosovës,...

Deklarata

Amerika ‘kundër’ Kosovës: Hiq tarifat ndaj Serbisë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kërkuan Kosovës që të heqë tarifat ndaj importeve nga...

Përmbledhja ditore e rajonit

Takimi në Pejë/ Vazhdon bashkëpunimi Shqipëri-Kosovë

Kosovë Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në takimin e përbashkët ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë, tha...

Përmbledhja e takimit

Çfarë ndodhi në takimin e përbashkët Shqipëri-Kosovë?

Qeveria e Kosovës dhe Këshilli i Ministrave të Shqipërisë kanë zhvilluar në Pejë mbledhjen e...

Opinion

3 dështimet e mëdha, të ‘qeverisë (kosovare) së sporteve të rënda’

1. LIBERALIZIMI, ku tashmë edhe shtetet e kumbarisë së pavarësisē, hezituan në marrjen e një...

Komunikimi pa barriera

Kosova dhe Shqipëria së shpejti pa roaming

Ministri Kosovar i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, së bashku me ministrin shqiptar të Infrastrukturës dhe...

Detajet

Fatmir Limaj emërohet koordinator kombëtar i dy qeverive

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, është emëruar koordinator kombëtar i dy qeverive për mbikëqyrjen dhe...

Bashkëpunimi ekonomik

Rama: Për 6 muaj me zero tarifa Kosovë-Shqipëri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në takimin e pestë tradicional të përbashkët ndërmjet Kosovës dhe...

Kundërpërgjigjia ndaj Serbisë

Kryeministri Rama: Tarifa 100% është kundërpërgjigje politike

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në takimin e përbashkët ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë, tha se...

Nervozohet Vuçiç

Takimi i qeverive shqiptare/ Vuçiç: Hipokrizi!

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, nuk e ka pritur mirë mbledhjen e përbashkët të dy...

Detajet

Serbi sfidon policinë e Kosovës: Nuk dorëzohem se më vrisni

Në lidhje me vrasjen e politikanit serb në Kosovë, njëri prej tyre i shpallur në...