MENU
klinika
Vendimi i BE konfirmoi politikat me Kinën dhe Rusinë

Pas bllokimit të negociatave/ Vuçiç: Të kujdesemi për veten!

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Koncesione Serbisë duhet të bëjë Brukseli, e jo Kosova!

1. Presidenti serb Vuçiç, me përsëritjen e refrenit”..se pa një kompromis, ku dy palët do...

Mblidhen grupet punuese

Koalicioni, sot në një tryezë LDK-VV

Pas takimit të së premtes mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të...

Çfarë i kërkohet Serbisë?

Vrasja e vëllezërve Bytyçi, rezoluta për ndriçimin e saj

Dhoma e Përfaqësuesve, miratoi të martën një rezolutë, me të cilën i kërkohet Serbisë që...

Nga: REL

Vjosa Osmani: Marrëveshja me Serbinë duhet të bekohet nga SHBA

Vjosa Osmani e cila ishte kandidate e Lidhjes Demokratike të Kosovës për postin e kryeministres,...

"Tri herë më i vështirë se Thaçi e Haradinaj"

Vuçiç “trembet” para Albin Kurtit

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në një intervistë për të përditshmen gjermane “Der Standard” ka...

"Dëshirë e vdekur për dialog"

Gjuriç sulmon Kurtin: Nuk i intereson paqja në rajon

“Është e qartë se te drejtuesi i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër të Kosovës...

Vuçiç bën paralajmërimin e fortë

“S’ka njohje të Kosovës në kufijtë aktualë!”

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka përjashtuar mundësinë që Beogradi duhet ta njohë Kosovën brenda kufijve...

Ish-komandanti i UÇK-së

Thirret në Hagë Azem Syla

Ish udhëheqësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Azem Syla është thirrur nga Dhomat e Specializuara...

Letra 'misterioze' për Hagën

“Hetojeni Hashim Thaçin për zhdukjen e veprimtarit të njohur”

Ish-anëtari i Lëvizjes Popullore të Kosovës, Ibrahim Kelmendi, përmes një letre publike drejtuar Gjykatës Speciale,...

Për The Guardian- “BE po frikësohet nga…”

Kurti: Bllokimi i Shqipërisë dëmton dhe Kosovën

Fituesi i zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë, i cili pritet të bëhet kryeministër i...

Çfarë propozon eksperti amerikan?

SHBA mund të gjejë një zgjidhje mes Kosovës dhe Serbisë

Eksperti amerikan për Evropën Lindore dhe Ballkanin Perëndimor, Janus Bugajski, thotë se Shtëpia e Bardhë...