MENU
klinika
Thellohet kaosi politik në Kosovë

Kurti: Presidenti Thaçi ka dalë në ilegalitet…

3 temat e Haradinajt

Kushtet për të hyrë në Qeverinë e Isa Mustafës

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) kanë filluar takimet...

Veprimi i Thaçit dhe kushtetueshmëria e tij

Çfarë ndodhi pas takimeve të LDK-së me partitë e tjera?

Pa e dërguar propozimin dhe pa e konsumuar të drejtën si parti fituese, presidenti Thaçi...

Shkon në 630 numri i të infektuarve

Konfirmohen 26 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ka shkuar në 630 numri i personave të prekur nga COVID-19 në Kosovë. Instituti Kombëtar...

Marrëveshja energjetike

Një epokë të re ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë

Kryeshe ekzekutiv i KOSTT-it, Ilir Shala ka pritur në takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë,...

Piknik gjatë pandemisë

Pezullohen nga puna komandanti dhe zyrtari i policisë në Kosovë

Komandanti i Njësisë Speciale në Policinë e Kosovës, Amir Gërguri, është pezulluar nga puna. Bashkë...

Afat Kurtit ose t’ia lërë Kushtetueses

3 opsionet që po shqyrton Thaçi për qeverinë e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, mund të ndërmarrë qysh sot një veprim në përpjekje të...

"PDK s’bën koalicion me LVV apo LDK"

Kadri Veseli: S’ka nevojë të na dërgojnë njerëz për qeverinë

Kryetari i PDK, Kadri Veseli ka hedhur poshtë çdo mundësi që partia e tij që...

2 të fundit në veri të vendit

Shkon në 18-të numri i viktimave nga COVID-19 në Kosovë

Dy vdekje të reja nga COVID-19 në veri të Kosovës e kanë çuar numrin e...

"S’kemi marrë ende letër nga Thaçi"

Mandati për qeverinë e re? Isa Mustafa ende në pritje

LDK dhe Isa Mustafa janë në pritje të një letre nga Thaçi që ky i...

Presidenca: Vazhdon trajtimin shëndetësor

Hashim Thaçi sërish në spital. Ja gjendja e tij!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka vazhduar edhe sot trajtimin shëndetësor, për shkak të...

Në nivele alarmante...

Serbia po i shpopullon shqiptarët në Luginë të Preshevës

Gjatë vetëm katër viteve të fundit autoritetet serbe kanë fshirë mbi 4 mijë shqiptarë nga...