MENU
klinika
Fluks turistësh në Morinë

Pushuesit nga Kosova “dynden” drejt Shqipërisë

Ja kush do të vizitojë së shpejti Kosovën

Albin Kurti takon ambasadorin Italian, Orlando

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar një takim me ambasadorin Italian Nicola Orlando. Ky...

Hezitojnë të vizitojnë bregdetin shqiptar për herë të parë, por...

Serbët kërkojnë Shqipërinë për pushime: Rritet interesimi…

Hezitojnë të vizitojnë brendetin shqiptar për herë të parë, por ata që e kanë vizituar...

"I pamohueshëm gjenocidi serb"

Profesori amerikan: Kurti të mos e pranojë Asociacionin

Profesori në Universitetin e Nju Jorkut, Alon Ben Meir, në një intervistë për KosovaPress, thotë...

Samiti i vendeve të Ballkanit

Kurti: Kosova dhe Serbia të zotohen për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka theksuar në samitin e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor,...

Ndalimi i mohimit të gjenocidit në Srebrenicë

Rezoluta e Parlamentit të Malit të Zi, reagon presidenti serb

Pas miratimit të rezolutës e cila ndalon mohimin e gjenocidit në Srebrenicë nga qeveria e...

Pas deklaratave të kryeministrit

Haradinaj i drejton tri pyetje publike Albin Kurtit

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar pasi kryeminstri i Kosovës, Albin Kurti, tha se...

E pranishme edhe Shqipëria

Kancelari austriak mbledh liderët e Ballkanit në Vjenë

Sot, Vjena do të kthehet në një vend takim politik. Kancelari austriak Sebastian Kurz, ka...

Pas 8 muajsh

Thaçi dhe të tjerët në Hagë do të takohen me familjarët

Shtatë personalitetet të Luftës së UÇK-së që prej tetë muajsh ndodhen në Hagë, më në...

Këshilli i Ambasadorëve mirëpret rinisjen e dialogut

“E ardhmja e Kosovës është nën ombrellën e BE…”

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mirëpret rinisjen e bisedimeve mes Republikës së Kosovȅs dhe Republikës së...

Samiti vjetor i SEECP

Osmani nga Turqia, kërkon liberalizim të vizave

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Turqi ku po merr pjesë në...

“Pati provokime nga Vjosa Osmani. Ja si u përgjigja”

Kryeministrja e Serbisë flet pas Samitit të sotëm

Pas takimit në samitin vjetor të Procesit të Bashkëpunimit në Evropën Juglindore (SEECP) në Turqi,...