MENU
klinika
Kosovë - Serbi

Dialogu/ Një kapitull i ri mbi pasojat e vjetra

Kryetari i Unionit Kombëtar të Rusisë

Përse Serbia nuk e njeh pavarësinë e Kosovës?

Sergey Baburin, kryetar i Unionit Kombëtar rus, ka treguar arsyen e mosnjohjes së pavarësisë së...

Sekretarja e përgjithshme dhe anëtarët e kryesisë

Pas kryetarit, PSD zgjedh kryesinë e re

Partia Socialdemokrate në Kosovë sot mbajti mbledhjen e Këshillit Drejtues, ku u votuan dy nënkryetarët,...

Marrëveshje para ditës së enjte

LDK ka ndryshuar mendje për postin e Presindentit?

Nënkryetari i LDK, Agim Veliu, ka thënë se pa e definuar pozitën e Presidentit s’do...

Liston arsyet

Shpenzohet fondi rezervë, Haradinaj justifikon veprimet

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj deklaroi se shpenzimet e Fondit Rezervë të Qeverisë së Kosovës...

Nga Salih Mehmeti

“Mini-Schengeni”, një ndamje e heshtun mes Kosovës e Shqipnisë

Në vitin 1947, “Mini-Schengeni” i kohës ironikisht u pamundësue prej vetë shkijeve e jo prej...

Shpenzimet mbërrijnë mbi 6 mln euro

Zbrazet fondi rezervë, qeveria shpenzoi paratë

Qeveria në largim e Kosovës tashmë ka shpenzuar më shumë se 6 milionë euro nga...

Po Rama pse po e bën?

Diplomati amerikan: Vuçiç kërkon izolimin e Kosovës

Samiti i tretë i zhvilluar dje në Tiranë, për “mini-shengenin” ballkanik, ka ngjallur reagime të...

Karakteristikat

Deputetët e rinj të Kosovës/ 81 burra dhe 39 gra

Tashmë dihet se kush do të jenë deputetët e Kuvendit të Kosovës në legjislaturën e...

Ja çfarë deklaron...

Haradinaj dekonspiron planin Rama-Vuçiç

Kreu i qeverisë së Kosovës në largim , Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova duhet të fokusohet...

"Vetëpërjashtimi nuk sjell asnjë të mirë"

Rama i drejtohet Kosovës: Plagët e vjetra nuk kurohen me helm

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka kritikuar liderët e Kosovës, të cilët refuzuan të marrin pjesë...

Çfarë mendon Maqedonia e Veriut?

“Mini-Shengeni”/ “Pa Kosovën nuk ka sukses”

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev mbështet nismën për “Mini-Shengenin” ballkanik, duke e vlerësuar...