MENU
klinika
Takim me me Erdogan

Vjosa Osmani udhëton për në Turqi

Kurti i jep përgjigjet Kosnett

“Nuk do të ketë Asociacion mbi baza etnike”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka komentuar deklaratat e Ambasadorit të SHBA-ve në Kosovë, Philip...

Njohja e Kosovës

Vuçiç njofton seancë të posaçme parlamentare për të diskutuar…

Qeveria e Serbisë do të zhvillojë një seancë të posaçme parlamentare më datë 22 qershor...

Daniel Serwer

Eksperti amerikan: Marrëveshja arrihet brenda disa muajsh!

Eksperti amerikan për Ballkanin, Daniel Serwer, vlerëson se takimi i Brukselit midis kryeministrit të Kosovës,...

Dhjetë vjet bisedime Kosovë – Serbi

SHBA dhe BE kërkojnë marrëveshje brenda vitit

Bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, kanë nisur në vitin 2011....

Von Cramon për Albin Kurtin

“Shpresoj që ta kuptojë rëndësinë e dialogut”

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon e ka vlerësuar si një hap...

Kurti kërkoi largimin e tij nga delegacioni serb

Reagon Odaloviç: Jam i gatshëm të tërhiqem

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti kërkoi sot në Bruksel që të largohet nga delegacioni serb...

Dialogu me Serbinë

Çfarë kërkojnë shqiptarët e Luginës nga Kurti?

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginë, Ragmi Mustafi, ka komentuar takimin mes kryeministrit tw...

“Dialogu Prishtinë-Beograd çështje me peshë europiane”

Nazarko: Shqiptarët në Serbi po treten e pakësohen, Kurti të formojë Asosacionin

Analisti Mentor Nazarko, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” deklaroi se dialogu ndërmjet...

Takimi me Vuçiçin

Ministri i Jashtëm serb: Kurti sot minoi gjithçka

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Nikolla Selakoviç ka dhënë detaje nga takimi që...

"E habitshme pse..."

Takimi Kurti-Vuçiç/ Ramush Haradinaj: Dështim i plotë

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj e ka quajtur dështim të plotë takimin që kryeministri, Albin...

Emrat

Kush janë dy serbët që Kurti i përmendi Vuçiçit në takim

Kryeministri Albin Kurti i ka përmendur Aleksandër Vuçiçit, në takimin që ka pasur në Bruksel,...