MENU
klinika
"Washingtoni t’i dërgojë sinjale të qarta Serbisë"

Serwer: NATO do t’i mbrojë fqinjët nga Beogradi

Zbulon “qëllimin” e Kurtit

Vulin paralajmëron fundin e bisedimeve Kosovë-Serbi

Ministri serb i Punëve të Brendshme, Aleksandër Vulin ka deklaruar se kryeministri i Kosovës, Albin...

Ora e seancës

Ish-krerët e UÇK-së sot para Speciales

Këtë të mërkurë në Gjykatën Speciale do të mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të...

"Fola me Lajçak"

Daçiç: S’ka gjasa që dialogu të vazhdojë nëse…

“Nuk ka gjasa që negociatat në Bruksel të vazhdojnë nëse nuk ka rezultate të prekshme”,...

Marrëdhënia ekonmike Shqipëri - Kosovë

VOA: Shumë marrëveshje në letër, por pak konkretizim

Në Tiranë, organizata e bizneseve Al-Konfindustria shprehu shqetësim për shkëmbimet e dobëta ekonomike mes Shqipërisë...

Erdogan “merr frerët” në dorë

“Do punoj me Biden për njohje të reja të Kosovës!”

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan do të angazhohet personalisht për t’i sjellë Kosovës njohje...

Çfarë rrëfen Ish-komandanti i UÇK-së?

Si festohej Bajrami në kohë lufte?

“Po sigurisht”. Kështu është përgjigjur ish-Komandati i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hisen Berisha, kur është...

Vuçiç për ish-kryeministrat e Kosovës

“Merreshim vesh për diçka, me Kurtin për asgjë”

Presidenti i Serbisë Aleksandwr Vuçiç ka përmendur ish-liderët e Kosovws, Hashim Thaçin, Isa Mustafën, Avdullah...

Deklarata që nxiti reagime

“Bota serbe” e Vulinit si kërcënim për rajonin dhe shqiptarët

Deklarata e ministrit të Punëve të Brendshme të Serbisë, Aleksandar Vulin, në lidhje me projektin...

"Po të ishte SHBA do të kishim një marrëveshje"

Haradinaj sulmon BE: Dialogu është i vdekur

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka quajtur “takim koti” takimin e kryeministrit Albin Kuri...

flet pas takimit të dytë Kurti-Vuçiç në Bruksel

Lajçak: Takimi ishte i vështirë, arritëm shumë pak progres!

Miroslav Lajçak, Përfaqësues Special i BE-së për dialogun Beograd-Prishtinë, e ka vlerësuar të vështirë dhe...

“Nuk mund të ishte më i keq”

Përfundon takimi në Bruksel, Vuçiç: U pranuan disa propozime

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe  presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçic...