MENU
klinika
Albin Kurti kundër “Open Balkan”

Prej shkurtit e në maj Serbia eksportoi 92 550 000,00 euro mallra në Kosovë. “Pushtim”?!

Njerëzit largohen nga zjarret dhe zhvendosen në Athinë

Greqia përballet me valë ekstreme të nxehtësisë

Mijëra njerëz ikin nga zjarret pranë Athinës ndërsa Greqia duron ‘valën e saj më të...

Pse një vendim i tillë?

Vuçiç padit vetveten

Nënkryetari i Partisë Përparimtare Serbe, Millosh Vuçeviç, tha se në Prokurorinë Publike janë dorëzuar kallëzime...

DW: Një skandal i madh po trondit Serbinë

Lidhjet e Aleksandër Vuçiç dhe qeverisë serbe me mafian?

Një skandal i madh mafio-politik po trondit Serbinë. Lidhjet e krimit të organizuar me gjasë...

Jemi mobilizuar maksimalisht,

Kurti për zjarret në Kosovë: Sfidë mbajtja e zjarreve në kontroll

Situata e zjarreve mbetet shqetësuese edhe në Kosovë, kryeministri Albin Kurti është shprehur se ndodhet...

Flet Drejtori i Institutit Sizmik

“Kosova mund të goditet nga një tërmet me magnitudë 6.3”

Drejtori i Institutit Sizmik, Shemsi Mustafa, ka deklaruar se në të ardhmen Kosova mund të...

Reciprociteti

Petkoviç-Kurtit: Po shkatërron dialogun dhe gjithçka kemi rënë dakord

Drejtori i Zyrës për Kosovën dhe Metohinë, Petar Petković thotë se Albin Kurti po shkatërron...

Çfarë shkruajnë mediat serbe?

Dhjetë shtete të gatshme të tërheqin njohjen e pavarësisë së Kosovës

Dhjetë shtete në botë i kanë thënë Serbisë se janë të gatshme për ta tërhequr...

Albin Kurti zbulon se çfarë është biseduar në Bruksel

“Nuk kemi hequr dorë nga reciprociteti me Serbinë”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se qeveria që ai udhëheq, nuk ka hequr dorë...

“Ballkani i Hapur”

Vuçiç: Dera është e hapur për të gjithë!

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç teksa foli për projektin “Ballkani i Hapur” u shpreh se ishte...

Çfarë tregon studimi i fundit?

Delta nuk kursen as të vaksinuarit

Shumë shtete në mbarë botën, përfshirë edhe Kosovën, po raportojnë për raste të infektimeve me...

Ku ishte epiqendra?

Lëkundje tërmeti në kufirin Kosovë-Serbi

Lëkundje tërmeti janë regjistruar në Kosovë. Tërmeti u regjistrua rreth orës 21:07, me magnitudë 3.3...