MENU
klinika
"Tri herë më i vështirë se Thaçi e Haradinaj"

Vuçiç “trembet” para Albin Kurtit

"Dëshirë e vdekur për dialog"

Gjuriç sulmon Kurtin: Nuk i intereson paqja në rajon

“Është e qartë se te drejtuesi i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër të Kosovës...

Vuçiç bën paralajmërimin e fortë

“S’ka njohje të Kosovës në kufijtë aktualë!”

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka përjashtuar mundësinë që Beogradi duhet ta njohë Kosovën brenda kufijve...

Ish-komandanti i UÇK-së

Thirret në Hagë Azem Syla

Ish udhëheqësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Azem Syla është thirrur nga Dhomat e Specializuara...

Letra 'misterioze' për Hagën

“Hetojeni Hashim Thaçin për zhdukjen e veprimtarit të njohur”

Ish-anëtari i Lëvizjes Popullore të Kosovës, Ibrahim Kelmendi, përmes një letre publike drejtuar Gjykatës Speciale,...

Për The Guardian- “BE po frikësohet nga…”

Kurti: Bllokimi i Shqipërisë dëmton dhe Kosovën

Fituesi i zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë, i cili pritet të bëhet kryeministër i...

Çfarë propozon eksperti amerikan?

SHBA mund të gjejë një zgjidhje mes Kosovës dhe Serbisë

Eksperti amerikan për Evropën Lindore dhe Ballkanin Perëndimor, Janus Bugajski, thotë se Shtëpia e Bardhë...

Çfarë ka vendosur VV?

Kurti vjen në Tiranë, zbulohet arsyeja

Fituesi i zgjedhjeve në Kosovë, Albin Kurti ka vendosur që fitoren e tij ta festojë...

Deklarata “bombë” e Vuçiç

“Po armatoset Kosova. Duhet të armatosemi edhe ne!”

“Jam i shqetësuar për shkak të përshkallëzimit të mundshëm të konfliktit në rajon, por po...

E njihni personazhin në foto?

Sot është lider i një vendi, por ja si ka qenë fëmijë

Nuk duket se kanë ndryshuar shumë tiparet e tij. E njëjta fytyrë, sy, staturë. Ky...

"Presione nga Serbia"

Dy pjesëtarë të FSK ndalohen për disa orë në kufirin Kosovë-Serbi

Dy pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës janë ndaluar për disa orë dje nga...

Flet Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës

Fehmi Mehmeti: Tarifa ndaj mallrave serbe, rrit inflacionin

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti,...