MENU
klinika
Për çfarë është zotuar Beogradi?

Rusi-Serbi, stërvitje të përbashkëta ushtarake

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Bashkimi kombëtar, s’na duhet tani, vetëm …

1. Indiciet e tanishme(pa marr parasysh; qëllimin, dëshirën dhe aspiratën) për bashkimin midis Kosovës dhe...

Rrëfehet Flora Brovina

Kur e mësova në burgun serb se zgjedhjet s’i fitoi krahu i luftës…

Ish-deputetja e PDK-së, Flora Brovina është rikthyer pas në kohë duke ndarë me publikun disa...

Mediat jehonë situatës

“Serbia dhe Kosova nuk janë ende gati për dialog”

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë vazhdon ta ketë vëmendjen e madhe të faktorit ndërkombëtar. Express...

Sulmon ambasadorin britanik në Kosovë

Daçiç: Pavarësia e Kosovës është një letër e ngordhur

Pavarësia e të ashtuquajturës Kosovë është një letër e ngordhur, tha Ministri i Jashtëm Ivica...

Vuçiç falenderon Rusinë

“Sikur të kishim S-400, askush s’do të fluturonte mbi Serbi!”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, falënderoi Rusinë për dërgimim e raketave të sofistikuara në stërvitje...

Samiti i Paqes/ "BE e padrejtë me Shqipërinë"

Thaçi: Të nisë urgjent dialogu Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se Kosova dhe Serbia duhet të nisin sa...

“Kishim kohë pa u parë”

Kurti flet pas takimit: Rama nuk është për shkëmbim territorial

Kryeministri i zgjedhur i Kosovës, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka zbardhur për mediat...

Nga VOA

“Koalicioni me Vetëvendosjen, partneritet mes të barabartëve”

Kandidatja për postin e kryeministrit nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani, tha në një...

Ministri të veçanta Kosovë-Shqipëri?

“Albin Kurti gati të pranojë propozimet e kryeministrit Rama”

Ditë më parë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka deklaruar se në takimin me kryetarin...

Çfarë lajmëron Borisov?

Armatoset Serbia/ 600 mln dollarë pajisje nga Rusia

Serbia porosit blerjen e pajisje ushtarake me vlerë 600 milion dollarë nga Rusia Zëvendëskryeministri rus...

"Shqetësimi im është legjitim"

Rama paralajmëroi padi, reagon Haradinaj

Teksa u tregua i rezervuar për t’i dhënë një përgjigje kryeministrit Rama, duke thënë se...