MENU
klinika
Vjosa Osmani reagon pas vendimit të Kushtetues

‘Persona që lobuan modifikim e territorit duan të qeverisin sërish’

Skandali i Gjykatës Kushtetuese

Kosovë s’ka më, ka veç banda!

*Nezir Kraki Kam thënë që vendimet e Gjykatës Kushtetuese duhet te respektohen dhe poashtu kam...

"Të caktohet seanca për votimin e Qeverisë së re!"

Haradinaj: Palët të respektojnë gjykimin e Kushtetueses

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj e ka përshëndetur vendimin e Gjykatës Kushtetuese në Kosovë për hapjen rrugë...

"Të gjithë duhet ta zbatojmë!"

Mustafa: Vendimi i Kushtetueses i qartë!

Kryetari i partisë Lidhja Demokratike e Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se aktgjykimi i sotëm...

Përgatitet për revoltë dhe protesta

Albin Kurti pas 4 muajsh qeverisje rikthehet në opozitë

Ka përfunduar rrugëtimi i Albin Kurtit në krye të qeverisë së Kosovës dhe do të...

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese në Kosovë

Grenell: Respektojeni, mezi pres të vijoj punën me qeverinë e re

I dërguar special i SHBA për dialogun Kosovë- Serbi, Richard Grenell ka bërë thirrje që...

Kurti - Thaçit: Në cilën anë je ti?

“President helaq, sa herë godasim korrupsionin filloni Amelika…”

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka sulmuar Presidentin Thaçi lidhur me qëndrimet e...

Robert Bosch: Të veprohet kundër veprimeve serbe

“Çfarëdo qeverie të ketë Kosova, jepini fund kohës së mosveprimit”

Ish-ambasadori holandez në Kosovë, Robert Bosch ka bërë thirrje që të ndërmerren veprime konkrete drejt...

Shumë qytetarë humbasin vendet e punës

Shifrat/ Pandemia rrit shkallën e varfërisë në Kosovë

Situata e krijuar në Kosovë nga pandemia COVID-19, ka ndikuar në humbjen e vendeve të...

Qeveria Kurti merr vendim

A do të ketë sot protesta?

Qeveria në detyrë Kurti mbrëmë vonë në mesnatë ka marrë një tjetër vendim që legjitimon...

Nga sot me orar të ri lëvizjeje

Kosova më 1 qershor i jep fund karantinës

Prej më shumë se dy muaj qytetarët e Kosovës kanë pasur një rregull strikt të...

Borell: Nuk e kam vullnetin që të...

“Dialogu, i lehtësuar nga BE-ja garanton të ardhme evropiane”

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian (BE) për Politikën e Jashtme dhe të Sigurisë, Josep...