MENU
klinika
"Vetëpërjashtimi nuk sjell asnjë të mirë"

Rama i drejtohet Kosovës: Plagët e vjetra nuk kurohen me helm

Çfarë mendon Maqedonia e Veriut?

“Mini-Shengeni”/ “Pa Kosovën nuk ka sukses”

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev mbështet nismën për “Mini-Shengenin” ballkanik, duke e vlerësuar...

2 fjalë për protestuesit e Vetëvendosjes

Aleksandër Vuçiç zbardh detaje: Takimi i radhës në Beograd

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka zbardhur detaje të reja nga takimi që zhvilloi sot...

"Interesat e Kosovës do të përfaqësohen në mënyrë të drejtë"

Shqipëria kryeson OSBE, reagon Behgjet Pacolli

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka uruar Shqipërinë për marrjen e...

Vonesat për liberalizimin

Një datë tjetër për vizat. Kë fajëson Haradinaj?

Ndërsa kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj, po ngutet për të dhënë deklarata rreth liberalizimit të...

"Pse heshtin të gjithë?"

“Do të ketë luftë”/ Vjen dhe reagimi i Vuçiç

Ish-kryetarja e ekipit negociator të Prishtinës, Edita Tahiri, ka deklaruar se “nëse Serbia nuk e...

Dakordimi për 'presidentin'

Marrëveshje me LDK-në? Kurti: Ende s’kemi ç’të themi!

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur sot gjatë ditës për takimet me Lidhjen...

Kosova nuk merr pjesë prej Vuçiç

Sot takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor

Liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor sot dhe nesër do të zbarkojnë në Tiranë në...

"Thellimi i bashkëpunimit..."

Albin Kurti vizitë në Romë, tregon planet e qeverisë për…

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti ka publikuar detaje për takimet, që ka realizuar në...

LDK dhe LVV ende në ngërç

Ambasada amerikane kërkon me forcë formimin e qeverisë

Ambasada amerikane në Prishtinë në një reagim të saj iu ka kërkuar dy forcave poltike,...

Kosovë

Gjendet i vdekur inspektori i pyjeve

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se një punonjës i saj është gjetur i vdekur në...

Në lidhje me çfarë?

Italianë ‘bombardojnë’ me pyetje Kurtin

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, në vizitën e tij njëditore në Romë, takoi kryetarët e...