MENU
klinika
COVID-19

Kosova në karantinë, por numri i rasteve po rritet!

Nga Bajram Peçi

Tre çështje që Republika e Kosovës nuk i bëri ose i bëri keq!

Nga Bajram Peçi Çështja e parë: Genocidi serb mbi popullin e Kosovës nuk u çua...

"...iu shpreh ngushëllimet më të sinqerta”

Presidenti reagon pas vdekjeve të fundit me COVID 19

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas rritjes së numrit të të vdekurve nga...

Paralajmëron ministria e Shëndetësisë së Kosovës

“Duhet të përgatitemi, muaji korrik do të jetë i vështirë”

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka paralajmëruar qytetarët që të përgatiten, pasi muaji korrik sipas...

Ish-shefi i OBSH: Por nuk mund të vazhdojë...

“E vetmja masë që ka funksionu ishte ngujimi total i detyruar”

Kosova sipas ish-shefit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Skender Syla, është duke shënuar rritje enorme...

Ja çfarë parashikojnë vendimet e qeverisë së Kosovës!

Hyjnë në fuqi masat e reja kundër COVID-19

Qeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar vendimin për masat e luftimit të pandemisë COVID-19,...

Kanë nisur hetimet për vrasje të qëllimshme

“Dyshohet se dikush ndali qëllimisht oksigjenin”

Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar numër rekord i viktimave të Covid-19 në Kosovë....

“Njohje reciproke”

Hoti i prerë: Jemi në pritje të ftesës nga Amerika

Vetëm njohja reciproke siguron normalizim të marrëdhënieve Kosovë-Serbi, tha kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në...

Njofton kryeministri dhe ministri i shëndetësisë

Masat e reja pas vdekjeve të fundit nga COVID-19

Ka nisur takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti me drejtuesit e institucioneve shëndetësore të...

Kreu i Sindikatës flet për situatën në Kosovë

‘Stafi shëndetësor është i stërlodhur dhe i mbingarkuar’

Stafi shëndetësor është stërlodhur dhe është i mbingarkuar pas rritjes së numrit të të infektuarve...

4 të vdekur gjatë natës

Thellohet bilanci i viktimave nga COVID-19 në Kosovë

Thellohet bilanci i viktimave nga koronavirusi në Kosovë. Mësohet se katër persona të tjerë kanë...

Deklarata ‘bombë’ e ish-këshilltarit të Trump

Shkëmbimin e territoreve e kërkuan këta dy politikanë!

Ish-Këshilltari për Siguri Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, John Bolton u shpreh se ideatorët e...