MENU
klinika
Reagojnë udhëheqësit në Luginën e Preshevës

Aktakuzat ndaj Thaçit e Veselit/ “Me prapavijë politike”

Von der Leyen: Dialogu me Kosovën është thelbësor!

Vuçiç: Serbia në BE më 2026…

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka takuar në Bruksel Presidenten e KE, Urusla von der...

Aktakuza ndaj Thaçit

Vuçiç: Përmbahuni, të mbrojmë popullin serb në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka komentuar për herë të parë aktakuzën e paraqitur nga...

Nga Bedri Islami

Pesë gabimet e mëdha në Kosovën e pasluftës

Njoftimi i prokurorit të Specializuar për ngritjen e akuzave ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi...

Zbulohet lëvizja e fundit nga presidenti i Kosovës

Haga ngre aktakuza ndaj Thaçit dhe Veselit

Nga Austria do të shkonte në Kosovë, por duket se presidenti Thaçi ka ndërruar destinacion...

Akuzat për krime lufte, reagon Thaçi

“Askush, nuk mund ta rishkruajë historinë e Kosovës”

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka reaguar për herë të parë në rrjetet sociale pas...

"Duhen parandaluar pazaret në negociatat e Grenell"

Analisti flet për “DW”: Prokurorët e Hagës janë të pavarur!

Analisti Bodo Weber thotë për DW se aktakuza ndaj Thaçit dhe ish-krerëve të UÇK-së ka...

Beograd-Prishtinë

Berlini dhe Parisi: Presim që dialogu të fillojë shpejt

Berlini dhe Parisi presin që dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit të fillojë shpejt, thuhet në...

Pas vendimit të Hotit

Anulohet takimi i 27 qershorit, konfirmon Grenell

Anulohet takimi i parashikuar që të mbahej në 27 qershor në SHBA, ku do të...

‘S’kemi parë raste të tilla’/ Aktakuza ndaj Presidentit Thaçi

Eksperti: Ajo që ishte e çuditshme në komunikatën e Prokurorisë…

Që Dhomat e Specializuara do ngrinin aktakuzë ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka qenë...

Isa Mustafa: LDK beson fuqishëm te SHBA

“Dialogu s’ka të bëjë me Thaçin e Hotin, por me shtetin e Kosovës”

Kryetari i LDK, Isa Mustafa, reagon për situatën e krijuar në Kosovë pas ngritjes së...

Ngjarjet e fundit prishën planet e amerikanëve

Anulohet takimi i 27 Qershorit në Washington?

Anulimi i vizitave të Avdullah Hoitit dhe Hashim Thaçit në Washington ka çuar drejt anulimit...