MENU
klinika
Shndrrimi i FSK-së

Formimi i ushtrisë së Kosovës le Serbinë pa zgjidhje

Mbiemrat e deshqiptarizuar

Feja myslimane nuk e ka ruajtur shqiptarësinë nga asimilimi

E ka nji copëz të vërtete pohimi se historia i alternoi fatet: Mali i Zi...

Përfundimi i misionit të UNMIK-ut

Në OKB kërkohet largimi i UNMIK-ut

Ambasadorja në dorëheqje e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Organizatën e Kombeve të Bashkuara,...

Dialogu Kosovë-Serbi

Erdogan pro për çdo zgjidhje

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin serb, Aleksandar Vuçiç,...

Rrëfimi prekës

Krimet serbe/ ‘Isha 16-vjeç kur më përdhunuan’

Vasfije Krasniqi-Goodman ka thyer një tabu në shoqërinë kosovare pasi është bërë gruaja e parë,...

Nga Alban Daci

Më në fund! Tani Shqipëria të presë pasardhësin e Skënderbeut

Pasardhësin e familjes së Heroit Kombëtar Gjergj Kastrioti – Skënderbeu, Loris Castriota Skanderbegun, presidenti Thaçi...

Flet Biserko

Ndarja e Kosovës nisi dy vite më parë

Kryetarja e Komitetit të Helsinkit në Serbi dhe njëherësh mbrojtësja më e zëshme të interesave...

Konflikti Kosovë-Serbi

Haradinaj: Kush kërkon ndryshim kufijsh, është i paguar

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka folur sot sërish për çështjen e korrigjimit të kufijve...

Pas marrëveshjes me Serbinë

Hahn: Kosova do njihet edhe nga 5 shtete të BE-së

Sipas Komisionerit Europian për Zgjerim, Johannes Hahn, Spanja do ta njohë Kosovën kur ajo të...

Akuzat e rënda

Hoxha: Si u shfrytëzuan seksualisht nxënëset e Medresesë

Teologu Emin Behrami i cili ishte larguar në vitin 2010 nga Bashkësia Islame e Kosovës...

Përmbledhja ditore e rajonit

Vuçiç: Jemi të gatshëm për zgjidhjen e problemit të Kosovës

Serbi Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se ai është ende i gatshëm për...

Deklarata

Vuçiç flet për korrigjimin e kufirit Kosovë-Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se ai është ende i gatshëm për të...