MENU
klinika
Ngjarjet e fundit prishën planet e amerikanëve

Anulohet takimi i 27 Qershorit në Washington?

"E njoftova Grenell"

Hoti: Nuk do jem në takimin me Vuçiç në Washington

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, a bërë e dije se nuk do të jetë pjesë...

"Thaçi duhet të japë dorëheqjen e të shkojë në Hagë"

Analistët për VOA: Bisedimet Kosovë-Serbi në pikëpyetje!?

Analistë perëndimorë thonë se cilatdo qofshin arsyet, bërja publike e akuzave ndaj Presidentit të Kosovës...

Vrasje, zhdukje e torturë!

Çfarë i pason aktakuzat kundër Thaçit dhe Veselit?

Zyra e Prokurorit të Specializuar, me seli në Hagë, njoftoi publikun dje se më 24...

DASH: Njoftimi është rezultat i...

“Akuzat ndaj Thaçit e Veselit, hap përpara për drejtësinë!”

Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se Shtetet e Bashkuara...

Pas akt-akuzës nga Gjykata e Hagës

Thaçi anulon vizitën në Uashington, takimi për dialogun Kosovë-Serbi mes Vuçiç e Hotit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka anuluar fluturimin drejt Uashingtonit ku do të merrte pjesë...

Mediat në Kosovë: Ja për çfarë akuzohen

Gjykata e Hagës ngre akuza ndaj Hashim Thaçit e Kadri Veselit

Prokuroria e Hagës ka ngritur zyrtarisht një sërë akuzash për presidentin e Kosovës Hashim Thaçi...

Ndërron jetë punëtori i Postës

Shkon në 39 numri i viktimave nga COVID-19 në Kosovë

Një punëtor i Postës është bërë viktima e 39-të nga koronavirusi në Kosovë. Lajmin e...

Bilanci nga Kosova

Brenda 24 orëve numërohen 39 të shëruar

Rritje të rasteve me koronavirus gjatë këtyre ditëve në Kosovë, ashtu sikur edhe në Shqipëri....

Shefi i NATO: Fakti që ata takohen është...

“Askujt nuk i takon të diktojë një zgjidhje për Kosovë-Serbi”

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg gjatë një interviste ka thënë se Kosova dhe...

Skema që propozon Grenell për dialogun Kosovë-Serbi

Thaçi koordinim me Hotin për bisedimet në SHBA

Ditën e djeshme, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryeministri Avdullah Hoti kanë organizuar një...

"Një mini-zonë ekonomike mes dy shteteve"

SHBA-ja ka në plan për Kosovën dhe Serbinë

Emisari i presidentit të SHBA-së Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, tha se administrata...