MENU
klinika
"Kërkojmë padi nga Gjykata Ndërkombëtare për Krime kundër Njerëzim..."

Thirrja e deputetes kosovare: Padi kundër Ivica Daçiçit!

Stërvitje me dronë kinezë dhe avionë rusë

Vuçiç: Po forcohemi për të parandaluar çdo agresor

Gjithnjë e më shumë Serbia afirmon raportet e saj të ngushta me Pekinin dhe Moskën. Gjatë...

Mosrespektimi i masave kundër koronavirusit

Kosovë: Gjobiten rreth 600 qytetarë

Policia e Kosovës njofton se gjatë 24-orëve të fundit ka shqiptuar gjoba ndaj 592 qytetarëve...

"Shqipëria të inicojë hetimin në KE"

Ish-ambasadori: Të hetohet Serbia për varrezat masive

Ish-ambasadori i Kosovës në Suedi, Lulzim Peci ka thënë se pas deklaratave të politikanit serb...

"Me rrethanat që kanë ardhur..."

Haradinaj: Ka ardhur koha që unë të jem President

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për mundësinë që ai...

“Kam luftuar shumë, kam humbur shumë”

Zv.kryeministri i Kosovës: Kam punuar roje, sot jam…

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri ka treguar se fillimet e karrierës së tij nuk i...

Kurti reagon ndaj politikanit serb

“S’ka paqe ndërkohë që fshehin varreza masive të shqiptarëve”

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i ka reaguar politikanit serb, Nenad Çanak, ndaj deklaratës...

Vuçiç: Jemi duke forcuar ushtrinë për të parandaluar çdo…

Serbia stërvitje me dronë kinezë dhe avionë rusë

Avionë, helikopterë dhe tanke të prodhimit rus zhvilluan qitje të shtunën në Pester, një zonë...

Hoti: Për të gjetur një emër, duhet të ndërtojmë një…

“Posti i Presidentit nuk mund të diskutohet në këtë kohë”

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti tha se posti i presidentit nuk mund të diskutohet në...

Situata po përkeqësohet!

Sot 80 raste me COVID-19 në Kosovë, shënohen dhe 4 viktima

Kosova sot ka shënuar 80 raste me COVID-19 teksa 4 pacientë humbën jetën. Po ashtu...

"Vuçiç e di çfarë ka ndodhur në Reçak"

Walker: Kosova nuk do të jetë kurrë pjesë e Serbisë

Ish-kreu i Misionit të OSBE-së në Kosovë, diplomati amerikan William Walker, duke komentuar deklaratat e...

21-vjetori i partisë

Veseli: PDK, së shpejti fitimtare në garat zgjedhore

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli në përvjetorin e 21-të të themelimit të...