MENU
klinika
‘Mini- Shengen siç e ka projektuar Merkeli’

Kurti: Jam për dialog me Serbinë, prioritet përmbajtja e marrëveshjes

Arsyet

Pompeo dhe Grenell refuzojnë të takojnë Kurtin

Me deklaratat e tij të fundit për dy marrëveshjet e arritura me Serbinë, me insistimin...

Vuçiç për Kosovën

“Nuk mund të gënjej e të them se është e jona…”

Presidenti serb Aleksander Vuçiq tha se Serbia po lufton për çdo njeri në Kosovë, por...

Macron letër Thaçit

“Hiqeni taksën, pastaj ju pres në Paris”

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, me rastin e 12 vjetorit të Pavarësisë së Republikës së...

"Nuk e quaj takim pjesëmarrjen në tryezë..."

Kurti: Vuçiç u acarua për shkak të asaj që thashë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë,...

Propozimi i Kurtit/ Reagojnë ish-ushtarakët

“Shërbimi ushtarak i obligueshëm ka kosto të lartë”

Shërbimi ushtarak i obligueshëm, të cilin kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka paralajmëruar se...

Për hekurudhën dhe autostradën

Marrëveshjet Serbin-Kosovë/ “U firmosën pa autorizimin tim”

Kryeministri i Kosovës pas Konferecës së Sigurisë në Mynih ka bërë të ditur se janë...

Reagimi i Grenell

“Marrëveshjet u arritën falë direktivave të qarta të Trump”

Përmes një reagimi në Twitter , ambasada amerikane në Berlin, ka thënë se marrëveshje për...

Reagon Thaç dhe Vuçiç

“Marrëveshjet në Mynih sigurojnë paqen në dekadat e ardhshme”

Pas nënshkrimit të marrëveshjes ka reaguar presidenti Thaçi, sipas të cilit marrëveshjet e nënshkruara sot...

Duartroket marrëveshjen

Haradinaj kërkon finalen e madhe Kosovë-Serbi

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjeve për hekurudhat dhe autostradat...

Në prezencën e Grenell

Kosovë-Serbi, finalizohet marrëveshja

Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet,...

Pjesëmarrës Thaçi dhe Kurti

Konferenca e Sigurisë mbledh liderët botërorë

Udhëheqës politikë dhe ushtarakë nga e gjithë bota do jenë pjesëmarrës në Konferencën treditore të...