MENU
klinika
Analiza

Vendi i ambasadës së Kosovës, “varet” nga Izraeli

Pas deklaratës së Erdoganit

Kurti pret ambasadorin turk, ja çfarë i premton Turqisë

Qeveria e drejtuar nga Albin Kurti do të rishqyrtojë vendimin e qeverisë Hoti për hapjen...

Minatorët e Trepçës hyjnë në grevë

Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve: Jemi duke pritur…

Minatorë e turnit të parë dhe të dytë të minierës së Stan Tërgut dhe Artanës...

Letrat nga Izraeli dhe Turqia

Albin Kurti, në një udhëkryq diplomatik

Albin Kurti gjendet midis një udhëkryqi diplomatik ende pa u zgjedhur kryeministër. Në mesin e...

Me fitoren bindëse të Albin Kurtit

A po bën Kosova një hap përpara?

Albin Kurti pati një fitore bindëse në zgjedhjet e fundit. Por ai do të përballet me...

"...ka qënë pengesë e jetës normale..."

Fletarresti për Radoiçiç/ VV kritikon raportimet për shfuqizim

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar të hënën pas raportimeve të mediave lokale në Kosovë se Gjykata...

I arrestuari i parë nga Specialja

Caktohet seanca e radhës në rastin e Salih Mustafës

Me datë 5 mars është caktuar seanca e radhës në Speciale për rastin e Salih...

Vizita e tij vazhdon në Serbi dhe Mal të Zi

Lajçak sot nis vizitën treditore në Kosovë

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Beograd – Prishtinë dhe çështje të tjera...

Këshilla e Simmons për Kosovën

“Është koha t’i thoni BE ‘jemi lodhur nga lojërat tuaja!”

Ish-gjykatësi i misionit evropian në Kosovë, EULEX, Malcolm Simmons, e ka këshilluar Kosovën që të...

Dialogu me Serbinë

Kryetari i Preshevës kërkesë Albin Kurtit

Nga kryeministri potencial, Albin Kurti, përfaqësuesi i Luginës së Preshevës, Shqiprim Arifi po kërkon përfshirje...

Pavarësisht nga fakti se nuk ka njohje të tërësishme ndërkombëtare

Historiani serb: Kosova është e pavarur, të gjithë e dinë…

Historiani serb, Milan Protiq thotë se Kosova është e pavarur, pavarësisht nga fakti se nuk ka...

Rusia gjithmonë është përpjekur që ta pengojë arritjen...

Dialogu me Serbinë, Kosova i përgjigjet Rusisë

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës thotë se Rusia gjithmonë është përpjekur...