MENU
klinika
Ja çfarë i ofron për luftën kundër COVID-19

Amerika i shtrinë dorën e ndihmës Kosovës

“Nuk kanë përmbushur detyrat”

Qeveria në detyrë shkarkon bordin e institucionit shëndetësor

Qeveria e Kosovës në detyrë ka mbajtur mbledhjen e radhës ku ka aprovuar vendimin për...

'Rikapitulim pas furtunës në Kuvend'

Surroi: Do të ketë Qeveri të re

Shkrimtari dhe publicisti Veton Surroi, ka bërë një rikapitulim të asaj që ndodhi të mërkurën,...

Engel: Kjo duhet të korrigjohet

“Diçka nuk shkon me politikën amerikane në Kosovës”

Miku i madh i shqiptarëve, kongresisti Eliot Engel, ka thënë se të thuash që Shtetet...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Intelektuali shqiptar s’guxon të heshtë, ai duhet gjithnjë ta mbroj interesin publik dhe ate shtetërorë!

1. HESHTJA që po mbretëron tek intelektualët dhe intelegjencia (që Kosova i ka edhe për...

Intervista e plotë

Grenell: Kurti me shikoi drejt në sy dhe më tha se do ta heqë taksën

Emisari i presidentit amerikan në bisedimet Kosovë–Serbi, Richard Grenell, në një intervistë ekskluzive për emisionin...

"Kam dëshmitarë"

Kurti: Grenell gënjen, nuk i kam premtuar heqje takse

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti i është përgjigjur menjëherë deklaratës së Grenell për...

Plan i fshehtë në Shtëpinë e Bardhë?

Grenell: Nuk është folur kurrë për shkëmbim territoresh

I dërguari i posaçëm për dialogun Kosovë- Serbi,  Richard Grenell ka sqaruar për deklaratën e...

Ditë pa dite raste të reja

Kosovë, shkon në 88 numri i të infektuarve

Edhe dy persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 në Kosovë. Këtë e ka bërë të...

Armend Muja

Peisazhi politik në Kosovë pas mocionit

Ne aspektin politik Kosova eshte e ndare ndermjet partive te rendit te vjeter P[L]AN dhe...

Çfarë shkruajnë mediat gjermane?

“Lufta për pushtet në Kosovë ka një dimension ndërkombëtar”

Mediat gjermanishtfolëse i kushtojnë vëmendje krizës politike në Kosovë e rrëzimit të qeverisë pas mocionit...

"Do të mundohemi t’i evitojmë zgjedhjet"

Thaçi: Të hënën nis takimet me partitë politike

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi bëri të ditur se të hënën do të fillojë takimet...