MENU
klinika
Tubimi në Beograd

Serbi/ Mijëra persona protestojnë kundër Vuçiç

Përmbledhja ditore e rajonit

A do të nënshkruhet marrëveshja në Shtëpinë e Bardhë?

Serbi Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, thotë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë...

Dossier

Ngjarjet që karakterizuan Kosovën për vitin 2018

Çështjet politike, ekonomike, sociale dhe sportive përpjekjet për proceset integruese në organizatat evropiane dhe ndërkombëtare,...

Politikologu Tahiri

‘Marrëveshja Kosovë-Serbi të arrihet brenda vitit 2019’

Kosova dhe Serbia në dialogun që zhvillohet me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, duhet të arrijnë...

Pika e përbashkët Kosovë-Shqipëri

Serbi/ Çfarë po e pengon Gjuriçin?

Kosova dhe Shqipëria kanë filluar me zbatimin e marrëveshjes për menaxhimin e integruar të kufirit....

Ceremonia e marrëveshjes

‘SHBA po organizon nënshkrimin e marrëveshjes Kosovë-Serbi’

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, thotë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shprehur...

Bashkimi kombëtar

Kosova dhe Shqipëria fillojnë me menaxhimin e integruar të kufirit

Kosova dhe Shqipëria kanë filluar me zbatimin e marrëveshjes për menaxhimin e integruar të kufirit....

Përmbledhja ditore e rajonit

Reagime të përseritura ndërmjet Kosovës dhe BE-së

Kosovë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj edhe më herët ka përmendur animin e Bashkimit Evropian...

Lidhur me ROSU

Serbi/ Aleksandar Vuçiç sulmon NATO-në

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka komentuar serish deklarimet e NATO-së se njësiti ROSU i Policisë...

Gjykimi 'Syri i Popullit'

Kurti i quan shpifje deklaratat e Presidentit Thaçi

Lideri i Lëvizje Vetëvendosje, Albin Kurti, ka reaguar pas deklaratave të presidentit të Kosovës, Hashim...

Për markat ndërkombëtare

Kosovë/ BE prapë kërkon heqjen e tarifës 100%

Kreu i misionit të BE-së në Kosovë i ka bërë thirrje qeverisë së vendit të...

Tërheqja e njohjes

Haradinaj i reagon BE-së ndaj letrës së Brnabiçit

Kryeministri i Kosovës, Ramsuh Haradinaj edhe më herët ka përmendur animin e Bashkimit Evropian kah...