MENU
klinika
Çfarë po ndodh me koalicionin?

LDK-së i dalin probleme edhe me Nismën

Ministri lë të hapur mundësinë

Kosova drejt karantinës?

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka lënë të hapur mundësinë që vendi i...

Takimi i dytë për 2020

Kosova në agjendën e Këshillit të Sigurimit më 21 tetor

Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara do të mbajë takimin informues të radhës për...

Asnjë reagim

Ndërkombëtarët heshtin për racizmin e Daçiç dhe të Vulinit

Asnjë reagim nga shtetet e Quintit nuk ka ndodhur pas deklaratës së kryediplomatit serb, Ivica...

Kritikon Bashkimin Europian

Vuçiç: Nuk mund ta njohim Kosovën, pa marrë diçka në këmbim

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka kritikuar pozicionin e Bashkimin Evropian në çështjen me Kosovën....

"Vendimin e merr presidenti i KE"

Von Cramon: Kosova do të kishte liberalizimin e vizave sikur…

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, i është përgjigjur një postimi në...

Deklaratat kërcënuese të Daçiç

Kryediplomatja e Kosovës u shkruan letër amabsadorëve

Ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla u ka shkruar letër ambasadorëve të...

Marrëveshja në Uashington

Hoti: Kjo pikë nuk më ka pëlqyer aspak

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka deklaruar se një nga pikat e marrëveshjes ekonomike me...

Pasivizimi i adresave në Medvegjë

Shqiptarët e shpërngulur mbetën të huaj si në vendlindje edhe në Kosovë

Për më shumë se pesë vite, Serbia ka filluar që pa zhurmë të bëj çregjistrimin...

"Do bëj gjithçka për kompromis me shqiptarët"

Rreziku i një Nagorni-Karabaku në rajon, “trembet” Vuçiç

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka theksuar se konfliktet e ngrira janë të rrezikshme, ndaj Serbia...

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike

3 viktima dhe 53 të infektuar me Covid-19 në Kosovë

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar tre raste të vdekjes nga coronavirusi,...

Kusht prioritar i Bundestagut për negociatat

Aurela Anastasi për DW: Asnjë minutë për të humbur për Kushtetuesen

Konstitucionalistja Aurela Anastasi në intervistë për DW mbi emergjencën e bërjes funksionale të Gjykatës Kushtetuese...