MENU
klinika
Vuçiç: Nuk do të ketë kurrë një luftë tjetër

“Do ngrihem për çdo serb e shqiptar, që mbetën viktima”

Alarm për bombë pranë Agjencisë së Inteligjencës

Ministri grek vizitë në Kosovë, ngrihet në këmbë gjithë Policia

Ndërkohë që sot pritet të shkojë në Kosovë ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias një...

Agjenda dhe politikanët që do të takojë

Ministri i Jashtëm i Greqisë viziton nesër Prishtinën

Ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias, do të vizitojë të premten (09.10.2020) Prishtinën. Lajmi bëhet...

Veseli i ankohet Komisionerit Varhelyi

“BE-ja ka lënë pas dore Kosovën”

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, pas takimit me Komisionerin Evropian për Zgjerim, Oliver Varhelyi, ka...

“Nuk e kalon pragun”

Parashikimet për Vjosa Osmanin nëse krijon parti të re

Partia e re politike që është paralajmëruar nga Vjosa Osmani nuk do të mund të...

Komisioneri Varhelyi për liberalizimin e vizave

“Kosova i ka përmbushur kushtet, na duhet të bindim…”

Kosova ishte ndalesa e radhës e Komisionerit për Zgjerim dhe Fqinjësi të Bashkimit Evropian, OIiver...

Dialogu Kosovë-Serbi

Grenell: Trump do angazhohet edhe për zgjidhje politike

I dërguari i Presidentit të SHBA Donald Trump për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard...

Pas takimeve në Shqipëri

Komisioneri i Zgjerimit, Varhelyi viziton Kosovën

Pasi vizitoi dje Shqipërinë, ku zhvilloi një sërë takimesh të rëndësishme, komisioneri i BE-së për...

Analistët listojnë arsyet

Çfarë i bllokon reformat për integrim të Kosovës?

Komisioni Evropian vlerëson në raportin e tij se Kosova ka bërë përparime të kufizuara në...

“Turqia po furnizon Serbinë me dronë vrasës”

Trondit eksperti i njohur, zbulon veprimet e fshehta në rajon

Analisti ushtarak kroat Jan Ivanjek ka dalë më një sërë akuzat të rënda ndaj Turqisë....

Mikrobiologu tregon çfarë do të ndodhë

Kosova pranë një vale të re të COVID-19?

Kosova aktualisht është në mesin e shteteve të Evropës me numër të vogël të të...

Kosovë

Raporti për Vettingun brenda muajit dorëzohet në qeveri

Kryeministri Avdullah Hoti, ka pritur në takim kryetarët e Këshillit Gjyqësor, Këshillit Prokurorial, Kryetarin e...