MENU
klinika
Rrëfimi prekës

Krimet serbe/ ‘Isha 16-vjeç kur më përdhunuan’

Nga Alban Daci

Më në fund! Tani Shqipëria të presë pasardhësin e Skënderbeut

Pasardhësin e familjes së Heroit Kombëtar Gjergj Kastrioti – Skënderbeu, Loris Castriota Skanderbegun, presidenti Thaçi...

Flet Biserko

Ndarja e Kosovës nisi dy vite më parë

Kryetarja e Komitetit të Helsinkit në Serbi dhe njëherësh mbrojtësja më e zëshme të interesave...

Konflikti Kosovë-Serbi

Haradinaj: Kush kërkon ndryshim kufijsh, është i paguar

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka folur sot sërish për çështjen e korrigjimit të kufijve...

Pas marrëveshjes me Serbinë

Hahn: Kosova do njihet edhe nga 5 shtete të BE-së

Sipas Komisionerit Europian për Zgjerim, Johannes Hahn, Spanja do ta njohë Kosovën kur ajo të...

Akuzat e rënda

Hoxha: Si u shfrytëzuan seksualisht nxënëset e Medresesë

Teologu Emin Behrami i cili ishte larguar në vitin 2010 nga Bashkësia Islame e Kosovës...

Përmbledhja ditore e rajonit

Vuçiç: Jemi të gatshëm për zgjidhjen e problemit të Kosovës

Serbi Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se ai është ende i gatshëm për...

Deklarata

Vuçiç flet për korrigjimin e kufirit Kosovë-Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se ai është ende i gatshëm për të...

KFOR-i në Kosovë

Ushtarët e Malit të Zi, pjesë e KFOR-it

Dy pjesëtarë nga ushtria e Malit të Zi do t’i bashkohen misionit të KFOR-it në...

Transformimi i FSK-së

‘Ushtria e Kosovës është ankth për gllabëruesit e tokave’

Avdullah Hoti, Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, të martën ka thënë...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova afër anëtarësimit edhe në një organizatë

Kosovë Ardhja e një personi në krye të Interpol-it nga një vend i cili e...

Dialogu me Serbinë

Opozita kërkon zgjedhje të parakohshme parlamentare

Shefi i Grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, tha të hënën se...