MENU
klinika
Vuçiç zbulon planet për Sputnik V

Serbia do të prodhojë së shpejti vaksinën e Rusisë?

Rikthehet ideja e ndryshimit të kufijve

Mediumi slloven publikon letrën për bashkim Kosovë-Shqipëri

Mediumi slloven Necenzurirano.si ka publikuar sot një dokument që sipas tyre është dokument diplomatik jozyrtar...

“Enver vëlla, shumë shqiptarë të mirë..."

Haradinaj përkujton vëllain e tij të vrarë 16 vite më parë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar sot në 16-vjetorin e...

Në njoftimin e Presidencës...

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani marrin vendimin, ja kujt ia…

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti,...

“Harta e copëtuar e Kosovës”

Haradinaj kërkon reagimin e Albin Kurtit

Ish-kryediplomatja Meliza Haradinaj-Stublla ka kërkuar reagimin e Qeverisë, përkatësisht të kryeministrit Albin Kurti duke thënë...

"I japim fund epokës 'Rroga e vogël, fitimi i madh!'“

Konfiskimin e pasurive të paligjshme/ Kurti prezanton ligjin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka prezantuar për qytetarët ligjin e ri për konfiskimin e...

Çfarë rrezikon Kosova?

Kur do e vendosë Qeveria Kurti reciprocitetin?

Qeveria Kurti nuk ka një datë për venien e reciprocitetit. Për këtë çështje, Albin Kurti...

Raport për Kosovën në OKB

Rusia kërkoi largimin e flamurit, Britania kundërshton

Këshilli i Sigurimit të OKB mbajti të martën (13.04) takimin informues të radhës për Kosovën....

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës

Haradinaj: Një ditë do të kemi 50% të votuesve si Vetvendosje

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se një ditë partia...

30 mijë Qytetarë të Kosovës vizituan Shqipërinë më 9-12 prill

10 milionë euro për një fundjavë në Shqipëri

Aleanca Kosovare e Bizneseve në Kosovë ka raportuar se 30 mijë qytetarët e Kosovës që...

DW: Gabimi strategjik i perëndimit

Koronavirusi rrit influencën e Kinës në Ballkanin Perëndimor

Në Europë ka mungesa për vaksinën. Serbia merr tani një milionë doza vaksina nga Kina....

Vaksinohen dhe pacientët në dializë në Kosovë

Nis vaksinimi anti-Covid për të moshuarit në shtëpitë e kujdesit

Nis sot procesi i vaksinimit anti-covid për të moshuarit në shtëpitë e kujdesit dhe pacientët...