MENU
klinika
Kosova vazhdon të na qëndrojë pranë

Prizreni, strehë për 2 mijë shqiptarë të prekur nga tërmeti

"Lajmin do e marrim para Krishtlindjeve"

Haradinaj homazhe te varri i Rugovës: Ende optimist për vizat

Derisa shteti francez vazhdon të deklaroj se Kosova duhet të jap rezultate të prekshme në...

Dita e sotme, vendimtare

Nënshkrimi i marrëveshjes për qeverisje VV-LDK

Sot pritet të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës....

“Të gjithë bashkë mundemi për Shqipërinë”

Grekët po dëshmojnë një frymë të lartë solidariteti me Shqipërinë

Grekët po dëshmojnë një frymë të lartë solidariteti me Shqipërinë. Greqia ishte një nga vendet...

"Meriton mirënjohjen më të veçantë"

Cakaj falenderon Forcat e Sigurisë së Kosovës

Kosova ishte e para që na erdhi në ndihmë pas tërmetit të mëngjest të 26...

"Po kthehemi nga meraku..."

Nis kthimi i banorëve që u strehuan në Kosovë

Shqetësimi për procesin e vlerësimit të shtëpive të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit po...

Shërbim shëndetësor dhe ndihma nga organizatat

Tërmeti/ Rritet numri i familjeve të strehuara në Malishevë

Shumë banorë të prekur nga tërmeti shkatërrues që goditi Shqipërisë zgjodhën të shkojnë në Kosovë....

Solidaritet shembullor nga Kosova

Psikologë dhe mjekë për të prekurit nga tërmeti

Solidariteti i Kosovës, në këtë situatë aspak të mirë të vendit tonë pas tërmtetit tragjik,...

Nesër mbërrijnë në Shqipëri

Ndihmë humanitare, forca ushtrie, tani Kosova sjell 50 psikologë

Kosova ka qenë në vijë të parë për sa i takon ndihmës në këto ditë...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Këshillë për Albin Kurtin e Isa Mustafën

Këshillë për Albin Kurtin e Isa Mustafen; koalicionin Ldk -VV e (mirë)mbani veç përmes koncesioneve…...

"Shpejt do ta kurorëzojmë një.."

Albin Kurti takohet me Isa Mustafën dhe ka një mesazh

Ka filluar takimit ndërmjet Albin Kurtit dhe Isa Mustafës në Kuvendin e Kosovës. Liderët Kurti...

Solidariteti me Shqipërinë vazhdon

Dhoma e Tregtisë së Serbisë mbledh fonde për tërmetin

Forcat e ushtrisë dhe emergjencës civile shqiptare, forcat speciale të Kosovës, grupet e shpëtimit, zjarrfikësit-heronjë...