MENU
klinika
Haradinaj konfirmon bashkëpunimin

Takim i afërt mes Haradinaj dhe Merkel

Takimi në Berlin

Thaçi i prerë: U tmerrova, kjo është arsyeja!

Teksa ishte i ftuar mbrëmjen e djeshme në “Open”, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi zbuloi...

Ambasadori gjerman

“Të mbijetuarat e dhunës të mos keqpërdoren”

Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, ka përkrahur fuqishëm protestën e sotme që u mbajt...

"Urime Kosovë"

Haradinaj konfirmon mbështetjen e Gjermanisë për…

“Urime Kosovë”, kështu ka shkruar kryeministri Ramush Haradinaj përmes një postimi në Facebook. Haradinaj ka...

Rrëzohet qeveria Haradinaj?

LDK paralajmëron nisjen e mocionit

“Po diskutojmë veprimet për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë”, kështu ka paralajmëruar kreu i LDK-së,...

Reagimi

Lista serbe fitoi zgjedhjet/ Vuçiç: Pas kërcënimeve nga shqiptarët…

Pas rezultateve të zgjedhjeve të jashtëzakonshme në komunat veriore të Kosovës ka ardhur edhe reagimi...

Postimi

Zgjedhjet në Veri/ Haradinaj: Qytetarët dëshmuan pjekuri!

Procesi i rregullt zgjedhor për zgjedhjen e kryetarëve në Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Leposavic...

Kosovë/ Zgjedhjet e jashtëzakonshme

Lista serbe merr komunat e veriut, dalin rezultatet e para

Janë mbyllur qendrat e votimit në Mitrovicën Veriore, Leposaviq, Zveçan dhe Zubin Potok. Demokracia në...

Takimi me klerikët e Kishës Serbe

“Serbët duan të gënjejnë veten”/ Vuçiç: Unë nuk marr pjesë në këtë!

Presidenti i Serbisë Aleksander Vuçiç ka komentuar takimin me klerikët të Kishës Serbe, ai tha...

"Korridori 10"

Hapet autostrada/ Shkup-Beograd për 3 orë!

Qytetarët e Shkupit mund të udhëtojnë drejt Beogradit për vetëm 3 orë e gjysmë, ndërsa...

Zgjedhjet në veriun e Kosovës

“Tregoni sa na doni”/ Vuçiç nxit serbët!

Ditën e sotme prej orës 07:00 ka nisur procesi zgjedhor në katër komunat veriore të...

KQZ publikon numrin e votuesve

Nisi procesi zgjedhor në veri të Mitrovicës

Ditën e sotme po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat e veriut të Mitrovicës....