MENU
klinika
U largua nga politika pas shumë vitesh angazhim

Ish-deputetja: Ky vendim më ka lehtësuar jetën!

"Defender Europe 2021, ka rëndësi të shumëfishtë"

FSK-ja po rrit kapacitetet luftarake për mbrojtjen e territorit

Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Shefi i Departamentit për Operacione dhe Trajnime...

shpreh gatishmërinë për forcim të marrëdhënieve

Kryeministri i Malajzisë uron Kurtin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë urime nga kryeministri i Malajzisë, Tan Sri Muhyiddin...

do ketë agjendë të qartë nga ana e dy qeverive

Kur pritet të mbahet mbledhja e qeverive Kosovë-M.e Veriut?

Mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Maqedonisë së Veriut pritet të...

BBC paralajmëron për shpërthim konfliktesh

Planet që po alarmojnë Kosovën dhe Ballkanin

“Ndryshimi i kufijve do të thoshte hapja e kutisë së Pandorës”, thotë Valentin Inzko. Si...

Krimineli i luftës

Karaxhiç do vuajë pjesën e mbetur të dënimit në burgun me…

Krimineli serb i luftës, Radovan Karaxhiç do të mbyllet në një burg në Britaninë e...

Sot në media është publikuar Raporti Zyrtar i Këshillit të BE-së...

Raporti i BE-së: Synohet marrëveshje finale Kosovë-Serbi

Sot në media është publikuar Raporti Zyrtar i Këshillit të Bashkimit Evropian, i cili flet...

Ajo e ka quajtur qeverinë e Albin Kurtit, arrogante

Kimete Berisha për militantët e VV-së: E di se nuk më vërsulen pa lejen e liderit

Publicistja Kimete Berisha e ka quajtur qeverinë e Albin Kurtit arrogante. Ajo ka shkruar se...

'Pa SHBA nuk ka dialog"

Përfshirja direkte e SHBA është jetike për dialogun

Partitë opozitare në vend janë duke kërkuar përfshirjen e ShBA-së në dialogun në mes të...

Vuçiç i bindur para takimit me Kurtin: Ne duam...

“Nuk do ta nënshkruaj njohjen e një Kosove të pavarur”

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç është shprehur i bindur se nuk do ta nënshkruajë njohjen...

Gjuriç: Do ishte një nder për ne serbët..

“SHBA pranon të gjitha detyrimet e Marrëveshjes së Uashingtonit”

Ambasadori serb në Shtetet e Bashkuara Marko Gjuriq ka thënë se administrata e Presidentit të...

Pas stërvitjes së Ushtrisë së Kosovës

Vjosa Osmani i dërgon mesazh të fuqishëm Serbisë

Është përmbyllur me sukses stërvitja fushore e njësive të FSK-së në kuadër të Stërvitjes “Defender-Europe...