MENU
klinika
Nga dialogu Serbi-Kosovë te politika në Bosnje

Ballkani Perëndimor në agjendë të takimit të ministrave të BE-së

‘Loja me hartat në Ballkan’

Analiza e DW: Plane të dështuara për ndarje kufijsh dhe…

Ku gjenden saktësisht kufijtë kombëtarë në Evropën Juglindore? Kësaj pyetjeje nuk ka mundur t’i përgjigjet...

Vulini preket nga kryediplomati kroat

“Nëse rruga për BE kalon përmes Kroacisë, më mirë…”

Është duke vazhduar ende debati mbi çështjen e Kosovës, mes ministrit të Brendshëm serb, Aleksandar...

Marrëveshja e tij për Kosovën dhe Serbinë do të zbatohet

Administrata Biden i ka kërkuar ndihmë Grenellit

Albin Kurti shpresonte se kërkesa e SHBA-së për zbatimin e Marrëveshjes së Washingtonit të ketë...

Krerët shtetërorë: Bashkimi Europian është treguar i vonuar..."

“Është koha që Evropa të hapë dyert për Kosovën”

Krerët shtetërorë në Kosovë, në Ditën e Evropës kanë bërë thirrje që qytetarëve t’u mundësohet...

Javën e ardhshme pritet të arrijë kontingjenti tjetër i vaksinave

Kosova, në dozat e fundit të vaksinave kundër Covid-19

Në Kosovë, deri më 9 maj, me dozat e vaksinës kompanive Pfizer dhe BioNTech janë...

Vdekja e tre anëtarëve të familjes Haliti në Durrës

Flet djali i viktimës: Shkuan me simptoma të rënda në spital…

Vdekja e tre anëtarëve të familjes Haliti nga Gjilani në Durrës, ku dyshohet se humbën...

Osmani kujton Ilir Konushevcin

“Ai dhe liria janë një, përkulemi para veprës heroike të tij”

Presidentja Vjosa Osmani ka kujtuar heroin Ilir Konushevci në 23 vjetorin e rënies së tij....

për mbetjet mortore të viktimave të luftës së viteve 1998-99 në Kosovë

Vazhdojnë gërmimet në varrezën masive në Kizhevak të Serbisë

Në Kizhevak të Rashkës në Serbi, kanë vazhduar gërmimet për mbetjet mortore të viktimave të...

"Konjufca e Kurti homazhe te varri i Ilir Konushevcit"

Konjufca e Kurti homazhe te varri i Ilir Konushevcit

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca së bashku me kryeministrin Albin Kurti kanë bërë homazhe te...

Mjekët: Nuk na informuan çfarë kishin konsumuar

U helmuan nga kërpudhat vdesin 3 familjarët

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë që ka ndodhur një...