MENU
klinika
Armend Muja

Peisazhi politik në Kosovë pas mocionit

Çfarë shkruajnë mediat gjermane?

“Lufta për pushtet në Kosovë ka një dimension ndërkombëtar”

Mediat gjermanishtfolëse i kushtojnë vëmendje krizës politike në Kosovë e rrëzimit të qeverisë pas mocionit...

"Do të mundohemi t’i evitojmë zgjedhjet"

Thaçi: Të hënën nis takimet me partitë politike

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi bëri të ditur se të hënën do të fillojë takimet...

Vendimi

Qeveria e Kosovës: Ndërprerja e shkollës vazhdon deri…

Qeveria në detyrë e Kosovës ka vendosur që ndërprerja e mësimit në të gjitha nivelet...

Arrestohet autori

Kërcënohet me jetë Hashim Thaçi

Një qytetar nga pjesa Veriore e Kosovës, ka kërcënuar Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi gjatë...

Marrëveshjen për njohje reciproke e anëtarësim në OKB

SHBA për ‘shkëmbimin e territoreve me Serbinë’, reagon Thaçi

Pas deklaratës së SHBA-ve se nuk ka asnjë marrëveshje të fshehtë me Serbinë për shkëmbime...

Migjen Kelmendi

‘Dritëhijet’ e Albin Kurtit: Të gjithë i kishin kthye sytë kah ai…

Marre nga: Migjen Kelmendi Gjate krejt kesaj kohe, jam permbajt ne gjykime dhe vleresime te...

Reagon për herë të parë pas rrëzimit të qeverisë

Kurti: Rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme

Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin ka reaguar për herë të parë pas rrëzimit të...

Mali i Zi bën publik identitetin e pacientëve

Shtohet numri i të infektuarëve në Kosovë dhe M. e Veriut

Autoritetet në Kosovë njoftuan të mërkurën se tetë persona të testuar për koronavirus, kanë dalë...

Shkruan Kimete Berisha

“Albin Kurti e humbi qeverinë, por e fitoi pushtetin…”

Albini foli pa emocion, foli qetë, në veten e parë dhe në kohën e shkuar,...

"I mbetet Kurtit të vendosë nëse..."

Mustafa: Nuk i tërheq ministrat e LDK-së nga qeveria

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t’i tërheqë...

Çfarë shkruan gazeta amerikane New York Times?

“Koronavirusi e SHBA ndihmuan në rrëzimin e Qeverisë Kurti”

Gazeta amerikane, Nju Jork Times, ka publikuar një shkrim për rrëzimin e qeverisë Kurti në...