MENU
klinika
Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Alarm: Kosova po përgjysmohet!

"Qasja e Trump nuk ofron zgjidhje"

Weber: Problemi Kosovë-Serbi është politiko-ideologjik

Analisti gjerman dhe njohësi i çështjeve politike që ndërlidhen me Ballkanin Perëndimor, Bodo Weber, thotë...

Konfirmimet e të dërguarit të Trump

“SHBA, e vetme në përpjekjet për dialogun Kosovë-Serbi”

Përfaqësuesi Special Presidencial i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka...

Ende pa marrëveshje

“Koalicioni i shpresës” drejt shuarjes

Isa Mustafa dhe Albin Kurti të martën për rreth dy orë zhvilluan një takim me...

Takimi me përfaqësues të LV-së dhe LDK-së

Ambasadorët nisen në Kuvendin e Kosovës nga Zyra e BE-së

Përfaqësuesit e QUINT’it në Kosove dhe Nataliya Apostolova përfaqësuese e zyrës së BE-së në Kosovë...

Muharrem Salihu

Medvegja jashtë listës së përbashkët për deputet?

Zgjedhjet parlamentare në Serbi janë në prag. Forcat politike shqiptare, kryesisht në 3 komunat shqiptare...

Takohen LDK-ja dhe QUINT-i

A do ta thyejnë bllokadën diplomatët?

Me prezencën e ambasadorëve të QUINT-it dhe të shefes së Misionit të Bashkimit Evropian në...

Serwer: Trump po kërkon sukses

“Dialogu s’do të vazhdojë për shkak të zgjedhjeve në Serbi”

Ish-diplomati amerikan dhe eksperti i çështjeve që ndërlidhen me Ballkanin Perëndimor, Daniel Serwer ka deklaruar...

Cili është hapi i rradhës?!

VV e LDK largohe pa treguar për marrëveshjen

Ka përfunduar takimi mes delegacionit të Lëvizjes Vetëvendosje dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës, që...

Reagon Haradinaj

Kosova del nga Lista e Shteteve për Verifikim të Sigurisë

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka njoftuar se Gjermania ka marrë vendim që të hiqet...

Afati nga LDK për koalicion përfundoi

Osmani nuk kërkon kryeparlamentarin

Duket se në LDK janë të ndarë përsa i përket koalicionit qeverisës edhe pse afati...

Zyra e Grenell nuk jep detaje

Përfundon takimi në Berlin për linjën hekurudhore Kosovë-Serbi

Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë u takuan sot në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në...