MENU
klinika
"E ndërmjetëson BE"

Dialogu Kosovë-Serbi, Kocijancic qartëson situatën

Frikë dhe panik

Rrufeja godet avionin ku ishte Daçiç, bën ulje emergjente

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçic përjetoi siklet të madh gjatw fluturimit me avion drejt...

"Ja plani im për Kosovë-Serbi"

I dërguari special i SHBA: Shpresoj që qeveria e re…

“Qëllimi im është që t’i kthejë Beogradin dhe Prishtinën në tryezën e bisedimeve sa më...

Reagim i klasës politike

Përleshja e të rinjve shqiptarë e serbë në Mitrovicë, problem!

Udhëheqës politikë në Kosovë dhe në Serbi dënuan një incident të së dielës mbrëma në...

'Shpif kundë Serbisë'

“Je paguar nga Kosova e Mali i Zi”, Gjuriç akuzon Trajkovçin

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç ka lëshuar...

Postimi

“U kam mësuar që të…”, mesazhi i Pacollit për fëmijët e tij

Në Kosovë ka nisur sot viti i ri shkollor 2019-2020. Të shumta kanë qenë mesazhet...

"Loja që po luan..."

Plagosja e serbit në Ibër, Veseli i përgjigjet deklaratës së Vuçiç

Pas deklaratës së presidentit serb Aleksandër Vuçiç në lidhje me plagosjen e një të riu...

Ç'po ndodh?

Kosova kërkon urdhër arrest për këshilltarin e Daçiç

Këshilltari i Ivica Dacic, po akuzohet se po punon kundër Kosovës. Madje sipas MPJ-së së...

Vizitë në Komunat serbe

Zgjedhjet e parakohshme, Vuçiç vizitë në Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, mund të vijë në shtator që t’i vizitojë serbët e...

'Nis gara' në Kosovë

Katër koalicione për zgjedhjet e 6 tetorit

Në zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë do të garojnë 4 koalicione parazgjedhore. Partitë kryesore...

Çfarë përfiton Kosova?

Matthew Palmer “Speciali” i Ballkanit, e uron Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes profilit të tij në “Twitter” ka përgëzuar përfaqësuesin Special...

"Mos tregoni përralla"

Pacolli e Daçiç ‘përplasen’ në Helsinki

Ministria e Punëve të jashtme ka bërë të ditur se ka pasur një debat ndërmjet...