MENU
klinika
Reagim ndaj Rezolutës

Vuçiç: Prishtina i mbylli derën dialogut

Dialogu Kosovë-Serbi

Thaçi: Kosova ndërtoi konsensusin e gjerë politik

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se themelimi i ushtrisë së Kosovës, pavarësisht diskutimeve...

Kërkesa nga Rusia

OKB mban seancë lidhur me ushtrinë e Kosovës

Rusia dhe vendet perëndimore nuk arritën të gjejnë konsensus lidhur me formatin e seancës së...

Komentet në Facebook

Kosovarët i ‘hakmerren’ Mogherinit

Mijëra komente kanë shkuar në adresën e Facebookut të përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian...

Thirrja

Këshilltari amerikan: Marrëveshja Kosovë-Serbi, sa më parë

Këshilltari për Siguri Kombëtare i SHBA-së, John Bolton, u ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë...

Përmbledhja ditore e rajonit

BE-ja me kërkesë specifike për dialogun Kosovë-Serbi

Kosovë Ende nuk është caktuar ndonjë datë nga Bashkimi Evropian për takimin e radhës ndërmjet...

Pas formimit të Ushtrisë

‘Po përcjellim situatën e sigurisë në Kosovë’

Shefi i shtabit të Ushtrisë së Serbisë, gjenerali Milan Mojsiloviç, vlerësoi se situata në Kosovë...

Caktimi i kryenegociatorit

Kuvendi i Kosovës mban seancë të jashtëzakonshme

Të shtunën në orën 10:00 takohet kryesia e Kuvendit të Kosovës për të shqyrtuar kërkesën...

Dialogu Kosovë-Serbi

Kjo është kërkesa e Bashkimit Evropian për Kosovën

Ende nuk është caktuar ndonjë datë nga Bashkimi Evropian për takimin e radhës ndërmjet Kosovës...

Formimi i Ushtrisë së Kosovës

Vuçiç kërkon mbledhjen urgjente të Këshillit të Sigurimit

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha se Serbia ka kërkuar mbledhje emergjente të Këshillit të...

Formimi i ushtrisë së Kosovës

Serbia kërkon mbledhje urgjente të OKB-së

Serbia do të kërkojë mbajtjen e një takimi urgjent të Këshillit të Sigurimit të OKB-s...

Themelimi i Ushtrisë së Kosovës

NATO: Keqardhje, vendim i gabuar

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka reaguar pas formimit të ushtrisë së Kosovës,...