MENU
klinika
Vendimi

Abuzuan me të miturën, merret vendimi për policin e mësuesin

Deutsche Welle

“Zgjidhja Kosovë-Serbi shumë larg”

Si këto ditë 20 vjet më parë, në Rambouillet të Francës filloi konferenca ndërkombëtare e...

Video

Vuçiç: Po, unë nuk i pranoj kufijtë e Kosovës!

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka bërë një deklaratë të fortë dje. Ai tha se...

Deklarata

“Ta lënë Kosovën rehat”/ Thaçi kundër Berishës e Metës?

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, komentoi edhe qëndrimet e...

'Viti i marrëveshjes'

Dy ambasadorët e SHBA thirrje Kosovës e Serbisë

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë Philip S. Kosnett dhe ambasadori i SHBA-së në Beograd Kyle...

Dokumentari

Presheva me sytë nga Kosova: Nuk kemi vend në Serbi

Media daneze “Information” bëri një udhëtim drejt Preshevës, aty ku regjistruan një dokumentar në lidhje...

Drenas

Abuzimi me të miturën/ Protestuesit përlotin policinë

Këshilli rinor lokal në Drenas dhe Rrjeti i Grave të Kosovë, kanë organizuar një protestë...

Postimi

Haradinaj mesazh të fortë Vuçiçit: Zotohem!

Përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka ‘ngrohur’ zemrat...

Përfaqësuesi i SHBA: Mbështesim dialogun

Kufijtë/ Ambasadori gjerman në OKB: Ide të rrezikshme!

Ambasadori gjerman në OKB, Christoph Heusgen gjate fjales se mbajtur në mbledhjen e Këshillit të...

Detajet

Kuvendi mbledhje të jashtëzakonshme, arsyeja e fortë

Gjatë ditës së sotme në Kosovë, Kuvendi do të mblidhet në seancë të jashtëzakonshme. Arsyeja...

Reagimi i ashpër

Krimet e luftës/ Britania e ashpër me Serbinë: Kërko falje!

“Serbia duhet të kishte kërkuar falje për krimet e luftës”, kështu është shprehur ambasadorja e...

Deklarata

Darka e liderëve/ Flet Haradinaj: Ja çfarë më kërkoi Rama

Kryeqeveritari i Kosovës Ramush Haradinaj ka treguar se gjatë darkës në shtëpinë e presidentit Hashim...