Ballina Etiketimet Interpol

Etiketim: Interpol

Stefanoviç: Diplomacia serbe e pamundësoi anëtarësimin e Kosovës në Interpol

Fakti që Prishtina nuk ka marrë mbështetje për anëtarësim në Interpol dhe ka tërhequr kandidaturën e saj është pasojë e aktivitetit të diplomacisë serbe. Kështu...

Serbët e quajnë ‘fitore diplomatike’ tërheqjen e Kosovës nga Interpoli

Ministri i Brendshëm Nebojsha Stefanoviç ka thënë se tërheqja e kërkesës së Prishtinës për anëtarësim në Interpol është fitore diplomatike për Serbinë. “Fitore e madhe...

Hyseni: Haradinaj humbi shansën që Kosova të bëhej pjesë e Interpolit

Ish-ministri i Brendshëm Skënder Hyseni e ka kritikuar vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për tërheqje të kandidaturës së Kosovës për anëtarësim në Interpol. Sipas tij,...

Pacolli: Kemi vota të mjaftueshme për UNESCO, por jo edhe për...

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli ka bërë të ditur se Kosova ka siguruar vota të mjaftueshme për t’u...

Shtetet e Bashkuara do ta anëtarësojnë Kosovën në Interpol

Pak para Asamblesë së Përgjithshme të Interpolit që do të mbahet më 26 shtator, Shtetet e Bashkuara po mbledhin të gjitha forcat për ta...

Drecun: Është i prapranueshëm anëtarësimi i Kosovës në Interpol

Drejtuesi i të ashtuquajturit Komision parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka thënë se përpjekjet e Prishtinës për anëtarësim në Interpol...

Beogradi i jep ‘këshilla miqësore’ Maqedonisë për të mos përkrahur Kosovën

Megjithë shtendosjen e marrëdhënieve, Beogradi ka vazhduar me sugjerime ndaj qeverisë së Shkupit, përkatësisht rreth vendimit të saj për të mbështetur ose jo Kosovën...

Prokuroria serbe nis ‘gjahun’ ndaj 160 luftëtarëve të UÇK-së

Zyra e Prokurorisë në Gjykatën për Krime të Lutës në Serbi ka akuzuar 160 shqiptarë për gjoja krime ndaj civilëve. Sipas të përditshmes beogradase ‘Blic’,...

Gjuriç: Do të pamundësojmë anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Marko Gjuriç ka paralajmëruar se Serbia do të bëjë gjithçka për të penguar anëtarësimin e Kosovës në...

Diplomacia nuk është aktive për anëtarësimin e vendit në organizata ndërkombëtare

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka dërë me dije se Kosova ende nuk ka aplikuar për anëtarësim në UNESCO. Nëpërmjet një shkrimi...

TË FUNDIT

close-link