Ballina Etiketimet World Cup

Etiketim: World Cup

Trajneri i Serbisë: VAR është si gjykata e “mallkuar” e Hagës…

Serbët ndihet viktimë e drejtësisë selektive! Trajneri i kësaj përfaqësuese, Mladen Krstajic, ka folur kundër VAR, pas ndeshjes së humbur kundër Zvicrës, pas një...

Belgjika likuidon Tunizinë, Lukaku barazon Ronaldon (Video)

Belgjika ka bindur edhe në ndeshjen e dytë në grup, duke fituar thellë 5-2 ndaj Tunizisë dhe kaluar pa probleme në turin tjetër, me...

Katër gola në pjesën e parë, Belgjika thuajse kalon grupin (Video)

Ka përfunduar pjesa e parë mes Belgjikës dhe Tunizisë me rezultatin 2-1. Ashtu siç ishte parashikuar Belgjika ka dominuar në 45 minutat e para,...

Gjermani-Suedi, një gabim për kampionët e botës i nxjerr jashtë

Ndeshja e fundit dhe kryesorja e ditës së sotme është ajo mes Gjermanisë dhe Suedisë, e vlefshme për Grupin F, ku bëjnë pjesë edhe...

“Russia 2018” / Për Korenë vendimtare, Meksika do kualifikimin

Projektorët e ditës së sotme duket se janë të drejtuar nga ndeshja Gjermani-Suedi, por jo pak rëndësi ka edhe sfida tjetër e këtij grupi,...

“Russia 2018” / Statistikat dhe kuotat e Belgjikë-Tunizi

Dita e dhjetë e Botërorit “Russia 2018” nis me ndeshjen Belgjikë-Tunizi, e vlefshme për Grupin G, ku bëjnë pjesë edhe Anglia me Panamanë. Alderëeireld, Kompany,...

“Blick”: “Shqiponjat” e Xhakës dhe Shaqirit godasin në zemër Serbinë

Mediat zvicerane i kanë thurur elozhe dyshes shqiptare Xhaka-Shaqiri për golat që shënuan sot e i dhanë suksesin 2-1 përballë Serbisë në Botërorin e...

Xhaka: Moj Serbi, rrjetën ta shpova, se mu m’thojnë Granit Kosova!

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri ishin dy futbollistët shqiptarë që arritën të mposhtnin Serbinë falë golave të tyre, në atë fitore me rezultatin 2-1...

Shaqiri në lot dhe me shqiponjë, serbët: FIFA reago, “provokacija”! (Video)

Zvicra fituar në ndeshjen e sotme ndaj Serbisë, duke e mbyllur takimin në shifrat 2-1. Autorët e golave për zviceranët ishin dy futbollistët shqiptarë,...

Serbia kalon shpejt në avantazh, Zvicra humbet me Xhemajlin (Video)

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Serbi-Zvicër, ku serbët kanë kaluar në avantazh në minutën e 5-të me anë të Mitrovic, pas një...

TË FUNDIT