MENU
klinika

Legjenda e Atletikës

Bolt shënon dy golat e parë si profesionist

12.10.2018 - 18:18

Usain Bolt është shembulli i sportistit që mund të bëjë realitet çdo ëndërr që ka. Përveç titujve dhe trofeve të shumtë që ka fituar si atlet, Bolt ka nisur aventurën e tij si futbollist në Australi, me skuadrën e Central Coast Mariners.

Skuadra e tij ka zhvilluar një ndeshje miqësore përballë South West United, duke fituar me rezultatin 4-0. Në fillim, kanë shënuar McCormac dhe Murray, në pjesën e parë.

Në pjesën e dytë, ka qenë radha e Bolt për të shënuar dy gola në minutat 55’ dhe 69’, duke i dhënë kështu fitoren skuadrës së tij. Këto ishin edhe golat e parë të Bolt në karrierën si futbollist në një klub profesionist.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Rekordmeni i botës në atletikë

Usain Bolt debuton si futbollist profesionist