MENU
klinika

Video-skandali

Futbollistët e Rusisë rrahin një funksionar

09.10.2018 - 17:19

Aleksander Kokorin dhe Pavel Mamaev janë kthyer në elementët më problematikë të përfaqësueses ruse dhe dje, dy futbollistë e njohur kanë gatuar skandalin e radhës pas atij të vitit 2016, ku u rrahën me rojet në një lokal nate në Montecarlo.

Të hënën, ata kanë sulmuar një funksionar shtetëror në një kafene të Moskës, pasi ky i fundit ishte ankuar për sjelljen e tyre. Pamjet filmike shfaqin Kokorin, lojatar i Zenit, dhe Mamaev, lojtar i Krasnodar, teksa godasin fillimisht me një karrige kokës personin e ulur në kafene.

Pastaj e qëllojnë me grushte, të ndalur vetëm nga ndërhyrja e miqve të tyre. Për të dy priten masa të rënda ndëshkimore e nuk përjashtohet mundësia që të përfundojnë në burg për këtë ngjarje shumë të rëndë që dëmton imazhin e Rusisë pas një Botërori ku kishte shkuar gjithçka normalisht.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


WADA rihap laboratorin në Moskë

Rusia pranon skandalin e dopingut