MENU
klinika

Rama njofton nisjen e punimeve

“Më në fund me djalë”/ Lidhet kontrata për Bypass-et

24.10.2018 - 18:27

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton përmbylljen e procedurave konkurruese të përzgjedhjes së kompanive kontraktore që do kryejnë punimet e dy veprave infrastrukturore, Bypass-it të Fierit dhe Bypass-it të Vlorës.

Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim si dhe Banka Evropiane e Investimeve kanë miratuar si fitues:

Për Bypass-in e Fierit kompaninë kuvajtiane “CGC, Combined Group Contracting”; Për Bypass-in e Vlorës, Joint Venture shqiptaro-italiane “Gener 2 & Impresa Ing.E.Mantovani”.

Ministria njofton se brenda brenda pak ditësh do të nisë rifillimi i punimeve.

bypass_vlora fieri-konica.al
bypass_vlora fieri-konica.al

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur lidhjen e kontratës së financuar nga Banka Europiane për bajpaset e Fierit e Vlorës.

Në një status në Twitter, ai këtë arritje e nis me shprehjen “më në fund me djalë”.

Kreu i qeverisë bën me dije se për pak ditë nis puna për dy autostradat dhe për sezonin e ardhshëm turistik ato do të jenë gati.

Postimi

Ufffffff… “më në fund me djalë”Erdhi aprovimi i fuuuuundit i Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim për lidhjen e kontratës së financuar nga kjo bankë për Bajpaset e Fierit dhe Vlorës! Për pak ditë nis puna dhe në qershor patjetër traseja e hapur për sezonin turistik

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNPuna në distancë është bërë një mundësi për shumë gjatë pandemisë...

Italia ofron të paguajë qiranë dhe pagën mujore kujtdo që mund të punojë në distancë

Pjesën më të madhe e ka paguar Sigal Uniqa Group Austria

Mbi 2 miliardë lekë dëmshpërblime në 3 muaj

Polemikat për foton e retushuar me Kadarenë/ Flutura Açka: Të paktën ‘stalinistët’ nuk më…

Reagon botuesi Bujar Hudhri: Një sfidë publike për shkrimtaren